Famózna Ester Ledecká! Nečakaný výsledok v Crans Montane, máme postarané o skvelé preteky

Ester Ledecká počas tréningu zjazdu v Crans MontaneEster Ledecká počas tréningu zjazdu v Crans Montane Zdroj: SITA/AP/Giovanni Pizzato

CRANS MONTAN - Česká lyžiarka Ester Ledecká ovládla druhý tréning zjazdu Svetového pohára v Crans Montane.

Vedúcu ženu celkového poradia Laru Gutovú-Behramiovú zo Švajčiarska na druhej priečke porazila o dve desatiny sekundy.

Dvadsaťosemročná Ledecká sa v Crans Montane vrátila na lyže po zdravotnej pauze vo forme. V stredajšom úvodnom tréningu obsadila siedme miesto, keď na najrýchlejšiu Kiru Weidleovú z Nemecka stratila 54 stotín.

Lara Gutová-Behramiová počas tréningu Galéria fotiek (4) Lara Gutová-Behramiová počas tréningu zjazdu v Crans Montane Zdroj: SITA/AP/Giovanni Pizzato

Trojnásobná olympijská šampiónka pretekala naposledy pred viac ako dvoma týždňami v Cortine d'Ampezzo, zjazd však kvôli následkom virózy nedokončila. O deň neskôr do super-G už Ledecká nenastúpila a odišla do Mníchova pokračovať v liečbe.

V Crans Montane sa pôjde zjazd v piatok a sobotu. V nedeľu sa vo švajčiarskom stredisku uskutoční superobrovský slalom, v ktorom je Ledecká olympijskou víťazkou z roku 2018.

Česká pretekárka, ktorá má tiež dve olympijské zlata v snowboardingu, v tejto sezóne Svetového pohára štartovala v zjazde štyrikrát a jej maximom je 16. miesto z decembrových pretekov vo Val d'Isére. V super-G bola v januári v Zauchensee jedenásta.