Pred 2 rokmi vyhrali Európsku ligu, teraz sa trápia v EKL: Frankfurt stratil dvojgólový náskok

Niels Nkounkou a Alessio Castro-Montes v súbojiNiels Nkounkou a Alessio Castro-Montes v súboji Zdroj: SITA/AP/Francois Walschaerts

AMSTERDAM - Futbalisti Ajaxu Amsterdam remizovali v úvodnom stretnutí play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy s nórskym tímom FK Bodö/Glimt 2:2. Hostia viedli 2:0 vďaka dvom gólom dánskeho stredopoliara Alberta Gronbaeka, no domácim sa v nadstavenom čase druhého polčasu podarilo vyrovnať.

Eintracht Frankfurt remizoval na ihrisku Royale Union Saint-Gilloise 2:2. Nemecký tím, ktorý pred dvoma rokmi vyhral Európsku ligu, prišiel o dvojgólový náskok. Nórsky zástupca Molde FK si poradil s Legiou Varšava 3:2 aj vďaka dvom presným zásahom Fredrika Gulbrandsena. Ferencváros Budapešť brnkal na nervy Olympiakosu Pireus, až v 83. minúte rozhodol o tesnom víťazstve gréckeho tímu El Kaabi.

Betis Sevilla prehral s Dinamom Záhreb 0:1, o triumfe hostí rozhodol v 76. minúte z pokutového kopu chorvátsky reprezentant Petkovič. Izraelský Maccabi Haifa zdolal Gent 1:0, bez gólov sa skončili duel medzi Servette Ženeva a Ludogorcom Razgrad.

Odvety sú na programe 22. februára, žreb osemfinále sa uskutoční na druhý deň vo švajčiarskom Nyone.

1. zápasy play off o osemfinále Európskej ligy:

Olympiakos Pireus - Ferencváros Budapešť 1:0 (0:0)
Gól: 83. El Kaabi. Rozhodoval: Nyberg (Švéd.)

Molde FK - Legia Varšava 3:2 (3:0)
Góly: 12. a 19. Gulbrandsen, 24. Kaasa - 64. Josue, 71. Augustyniak. Rozhodoval: Jorgji (Alb.)

Royale Union Saint-Gilloise - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:2)
Góly: 31. Rasmussen, 68. Nilsson - 3. Chaibi, 10. Kalajdžič, ČK: 78. Vanhoutte (Saint-Gilloise). Rozhodoval: Pawson (Angl.)

Servette Ženeva - Ludogorec Razgrad 0:0

Betis Sevilla - Dinamo Záhreb 0:1 (0:0)
Gól: 76. Petkovič (z 11 m)

Ajax Amsterdam - FK Bodö/Glimt 2:2 (0:1)
Góly: 90+1. Den Boomen (z 11 m), 90+7. Berghuis - 16. a 64. Gronbaek, ČK: 90. Bjortuft (Bodö)

Maccabi Haifa - KAA Gent 1:0 (0:0)
Gól: 66. Pierrot

Viac o téme: Eintracht Frankfurt Royale Union Saint-Gilloise