Vek je iba číslo: Prvý päťdesiatnik, ktorý sa zúčastnil Svetového pohára! Bravúrny výkon legendy

Lietajúci a nestarnúci Japonec Noriaki KasaiLietajúci a nestarnúci Japonec Noriaki Kasai Zdroj: Profimedia

SAPPORO - Päťdesiatjedenročná domáca legenda skoku na lyžiach Noriaki Kasai zvládol kvalifikáciu na Svetovom pohári v Sappore.

Japonský veterán Kasai obsadil 45. pozíciu a hlavnú súťaž elitného seriálu absolvuje po štyroch rokoch. Opäť tak vylepšil svoje rekordy, v sobotu Kasaia čakajú už 570. preteky v pohárovom seriáli.

Kasai sa dnes stal prvým päťdesiatnikom, ktorý sa zúčastnil skokanského Svetového pohára. Práve v Sappore v roku 1988 pred viac ako 35 rokmi debutoval, vlani tam tesne kvalifikáciou neprešiel. Dnes sa medzi postupujúcich 50 pretekárov dostal po skoku dlhom 106 metrov.

"Som rád, že som to zvládol. Ale dokážem ešte viac," povedal Kasai v hlúčiku viac ako 20 novinárov. "Každý deň som drel na svojej vytrvalosti, mentálnej stránke aj na svojej váhe. A konečne sa mi to zase vypláca," dodal spokojne majster sveta v rokoch na lyžiach z roku 1992 z Harrachova, ktorý v januári v Sappore pretekal v "druholigovom" Kontinentálnom pohári.

Kvalifikáciu vyhral Rakúšan Manuel Fettner so 136,5 metrami. Jeho krajan Stefan Kraft v úlohe lídra Svetového pohára obsadil desiate miesto (125 m).

Sobotné preteky majú začiatok o 8:00 SEČ.

Viac o téme: Noriaki Kasai Sapporo