Dve asistencie mali hodnotu zlata: Lantoši významne prispel k výhre Mladej Boleslavi

Róbert LantošiRóbert Lantoši Zdroj: Profimedia

MLADÁ BOLESLAV - Hokejisti Litvínova triumfovali v 45. kole českej extraligy nad Mladou Boleslavou 3:2. Slovenský útočník Róbert Lantoši prispel dvoma asistenciami k triumfu hostí. V stretnutí sa strelecky presadil v 38. minúte aj jeho krajan Andrej Kudrna.

Obhajcovia titulu z Třinca doma zdolali v repríze vlaňajšieho finále Mountfield Hradec Králové 3:2. V drese domácich zaznamenal gól v 36. minúte Libor Hudáček. Bod za asistenciu si v stretnutí pripísal Martin Marinčin.
Kometa Brno prehrala na vlastnom ľade s Kladnom 2:3 po predĺžení. Za domácich zaznamenal gól Andrej Kollár a asistenciu Kristián Pospíšil.

Česká extraliga - 45.kolo:
BK Mladá Boleslav – HC VERVA Litvínov 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)
Góly: 18. Pyrochta (LANTOŠI), 58. O. Roman (LANTOŠI) – 12. Kirk, 15. O. Kaše, 38. KUDRNA

HC Vítkovice Ridera – Banes Motor České Budějovice 5:7 (1:3, 3:1, 1:3)
Góly: 10. Lakatoš, 27. Chlán, 29. a 59. Bukarts, 35. Fridrich – 1. Ordoš, 1., 50. a 58. Harris, 4. a 59. F. Přikryl, 34. Vopelka,

HC Kometa Brno – Rytíři Kladno 2:3 pp ((2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 2. Zbořil, 19. KOLLÁR (POSPÍŠIL) – 35. Tralmaks, 50. Procházka, 61. Pytlík

HC Olomouc – HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:1, 0:1)
Góly: 11. a 43. Anděl – 9. Irving, 39. Řepík, 52. Hrabík, 60. Forman

Mountfield HK – HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Góly: 28. Estephan, 29. Pavelka – 9. a 12. Růžička, 36. HUDÁČEK (MARINČIN)

Viac o téme: Róbert Lantoši Andrej Kudrna BK Mladá Boleslav HC Verva Litvínov