Neapol s Lobotkom zvrátil katastrofu, dvaja Slováci pomohli okradnúť o body Juventus

Adrien Rabiot a Ondrej Duda v súboji o loptuAdrien Rabiot a Ondrej Duda v súboji o loptu Zdroj: Profimedia

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom iba remizovali v sobotnom dueli 25. kola Serie A s FC Janov 1:1. Bod pre úradujúceho talianskeho majstra zachránil v 90. minúte striedajúci Cyril Ngonge.

Po bezgólovom prvom polčase inkasoval Neapol krátko po prestávke, keď sa presadil Morten Frendrup. SSC sa dočkal až v samom závere, kapitán Giovanni Di Lorenzo našiel v strede šestnástky voľného Ngongeho a belgický stredopoliar z otočky namieril presne k ľavej žrdi.

Lobotka odohral za domácich celý zápas. Neapol tak po prehre s AC Miláno (0:1) opäť zaváhal a v tabuľke mu patrí priebežné deviate miesto, Janov je dvanásty.

Juventus zakopol vo Verone

Hellas ukoristil cenný bod s Juventusom a dotiahol sa v tabuľke na sedemnáste Sassuolo, ktoré má však dva zápasy k dobru. Duda a Suslov odohrali za domácich celý duel. "Stará dáma", ktorá dokázala vo Verone dvakrát zmazať tesné manko, sa naďalej trápi.

Na víťazstvo v lige čaká už takmer mesiac, za vedúcim Interom Miláno zaostáva už o deväť bodov. Po víkende možno príde aj o druhú priečku, AC Miláno momentálne stráca na Juventus dva body a v nedeľu sa predstaví na ihrisku Monzy.

Futbalisti Atalanty Bergamo zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 25. kola talianskej Serie A nad Sassuolom 3:0. Naplno zabodovali piatykrát v sérii a držia si 4. priečku, ktorá im zaisťuje účasť v budúcom ročníku Ligy majstrov, o tri body pred Bolognou.