So Slovanom to nevyzeralo dobre: Belasí po parádnom obrate ovládli šláger s Trenčínom

Zľava Phil Pietroniro, Connor LaCouvee (obaja Dukla Trenčín), Liam Pecararo (Slovan Bratislava)Zľava Phil Pietroniro, Connor LaCouvee (obaja Dukla Trenčín), Liam Pecararo (Slovan Bratislava) Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v 45. kole Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 5:2. Domáci prehrávali po prvej tretine 0:2, ale v tretej časti duel otočili a zdolali tohto súpera tretíkrát za sebou. 4

Slovan potvrdil 8. miesto v tabuľke, troma bodmi sa v drese domácich blysli Brett Findlay (1+2), Liam Pecararo a Patrick Holway (obaja 0+3). Trenčania zostali na 9. priečke.

Hostia otvorili skóre v 5. minúte počas oslabenia, keď Denis Hudec na dvakrát prekonal Godlu. Trenčania dokázali v prvej tretine využiť aj presilovú hru a Immo upravil na 2:0. Slovan znížil v úvode druhej časti, keď strela Maiera od modrej čiary prepadla LaCouveemu za chrbát.

V 54. minúte vyrovnal kapitán domácich Sersen. Po inkasovanom góle nastala zmena v bránke Trenčína, LaCouveeho nahradil Borák. Slovan pokračoval v aktívnej hre a dokázal otočiť stav stretnutia - v priebehu 18 sekúnd sa presadili Findlay a Fominych. V závere ešte Takáč upravil výsledok strelou do prázdnej bránky.

Tipos extraliga – 45. kolo:

HC Slovan Bratislava – HK Dukla Trenčín 5:2 (0:2, 1:0, 4:0)
Góly: 23. Maier (Pecararo, Findlay), 54. Sersen (Findlay, Holway), 56. Findlay (Pecararo, Holway), 56. Fominych (Lukošik), 60. Takáč (Pecararo, Holway) – 5. D. Hudec (Baláž), 13. Immo (Ahl, Petráš). Rozhodovali: J. Konc ml., Hronský – Frimmel, Junek, vylúčení: 5:9 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 4590 divákov.

Slovan: Godla – Holway, Golian, Kubka, Maier, Bergman, Sersen, Beňo – Pecararo, Findlay, Lukošik – Fominych, Mahbod, Takáč – Török, Šille, Hajnik – Kukumberg, Petráš, Dudáš

Trenčín: LaCouvee (54. Borák) – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Giľák, Mikúš, Krajčovič