VIDEO Nezastavil ho ani premožiteľ Alcaraza: Turnaj v Buenos Aires ovládol senzačný šampión

Argentínsky tenista Facundo Diaz Acosta oslavuje s trofejou po jeho výhre nad Nicolasom Jarrym z Čile vo finále tenisového turnaja ATP v Buenos AiresArgentínsky tenista Facundo Diaz Acosta oslavuje s trofejou po jeho výhre nad Nicolasom Jarrym z Čile vo finále tenisového turnaja ATP v Buenos Aires Zdroj: TASR/AP/Gustavo Garello

BUENOS AIRES - Nečakaným víťazom turnaja v Buenos Aires sa stal domáci tenista Facundo Díaz. Vo finále porazil 6:3 a 6:4 tretieho nasadeného hráča Nicolása Jarryho z Čile a získal prvý titul v kariére.

Jarry v semifinále vyradil bývalú svetovú jednotku Španiela Carlosa Alcaraza, ale na štvrtý titul napokon 21. hráč svetového rebríčka nedosiahol. Nad jeho sily bol Díaz, ktorý do vystúpenia v Buenos Aires vyhral na okruhu ATP len štyri zápasy.

S Jarrym si ale 25-ročný Argentínčan poradil bez väčších problémov. V prvom sete sa ujal vedenia 4:1. V druhom síce zahodil päť mečbalov, ale napokon bez straty setu došiel v prvom finále k premiérovému titulu.

Vďaka nemu si Díaz, ktorý v Buenos Aires štartoval na divokú kartu od usporiadateľov, tiež výrazne polepší v novom vydaní svetového rebríčka. Z 87. priečky by sa mal v pondelok posunúť až na 59. miesto a zaznamenať nové osobné maximum.