Brest zdolal Marseille aj v oslabení, monacké kniežatá padli na domácej pôde

Hráči Brestu sa tešia po strelenom góleHráči Brestu sa tešia po strelenom góle Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Stade Brest zdolali v nedeľnom dueli 22. kola francúzskej Ligue 1 doma Olympique Marseille 1:0 a poskočili v tabuľke z piateho miesta na druhé. Za vedúcim Parížom St. Germain zaostávajú o trinásť bodov.

O triumfe Brestu rozhodol v 88. minúte Pierre Lees-Melou. Domáci pritom hrali od 60. minúty bez vylúčeného Stevea Mouniea.

V ďalšom zápase Lorient zvíťazil na pôde Racingu Štrasburg 3:1, dvoma gólmi k tomu prispel útočník Mohamed Bamba. Monako prehralo s Toulouse 1:2, o triumfe hostí rozhodol v 70. minúte obranca Logan Costa. Rennes zdolalo Clermont 3:1, dvojgólovým výkonom sa o to zaslúžil útočník Martin Terrier. Hráči Reims remizovali s Lens 1:1.

Ligue 1 - 22. kolo:

Stade Brest - Olympique Marseille 1:0 (0:0)
Gól: 88. Lees-Melou, ČK: 60. Mounie (Brest)

Racing Štrasburg - FC Lorient 1:3 (0:2)
Góly: 51. Guilbert - 2. a 45.+1 Bamba, 49. Ponceau, ČK: 90.+5 Bakwa (Štrasburg)

AS Monaco - FC Toulouse 1:2 (0:1)
Góly: 48. Akliouche - 41. Sierro, 70. Costa

Montpellier HSC - FC Metz 3:0 (1:0)
Góly: 3. Sylla, 50. Sagnan, 86. Savanier (z 11 m)