Najvyšší predstavitelia rozhodli: Africký pohár národov čaká už o rok kolosálna zmena

Futbalisti Pobrežia Slonoviny Futbalisti Pobrežia Slonoviny Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

RABAT - Predstavitelia Africkej futbalovej konfederácie CAF rozhodli, že budúcoročný Africký pohár národov sa odohrá v júli a auguste v Maroku.

Uviedla to agentúra AFP, CAF zatiaľ informáciu oficiálne nepotvrdila. Prezident CAF Patrice Motsepe začiatkom februára nepotvrdil termín ďalšieho APN. Organizátorom však zostávalo príliš málo času na usporiadanie kvalifikácie, ak by sa turnaj mal konať v januári a februári.

Medzi CAS a Marockou futbalovou federáciou údajne existuje dohoda, že sa turnaj uskutoční počas leta, presnejšie v júli a auguste 2025.

"Táto dohoda bola dosiahnutá s podporou FIFA po rozhovoroch, ktoré sa začali pred niekoľkými mesiacmi. Tie sa zintenzívnili počas uplynulého ročníka, ktorý sa skončil tento mesiac v Pobreží Slonoviny," citovala AFP anonymný zdroj z prostredia FIFA s tým, že predbežný termín konania APN 2015 je 20. júl - 16. august.

Uplynulé dva ročníky Afrického pohára národov preložili z pôvodných termínov. Turnaj, ktorý v roku 2021 hostil Kamerun, sa uskutočnil v januári a februári 2022. APN 2027 budú spoločne hostiť Keňa, Uganda a Tanzánia.

Viac o téme: FIFA Africký pohár národov Maroko CAF Africká futbalová konfederácia
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy