FOTO Muchová dala na rady lekárov a išla pod skalpel: Prvé prognózy sú veľmi nádejné

Češka Karolína MuchováČeška Karolína Muchová Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

PRAHA - Česká tenistka a svetová desiatka Karolína Muchová podstúpila operáciu pravého zápästia, s ktorým laboruje od septembrového US Open.

Dvadsaťsedemročná finalistka minuloročného Roland Garros o tom informovala v tlačovej správe a na sociálnych sieťach. Nútenú pauzu si tak predĺžia o niekoľko mesiacov.

"Po zranení na US Open a rozsiahlej rehabilitácii sa ukázalo, že je nevyhnutný lekársky zákrok. Som unavená a smutná, ale viem, že teraz už budem v poriadku. Operácia prebehla úspešne a urobím všetko pre to, aby som vás mohla čoskoro vidieť znova na kurte," napísala Muchová.

Rodáčka z Olomouca bojovala so zranením ruky od US Open, kde postúpila do semifinále.

V závere roka musela vynechať Turnaj majsteriek a finálový turnaj o Pohár Billie Jean Kingovej. Na začiatku sezóny sa tiež odhlásila z Australian Open a nevyšiel ani pôvodne plánovaný návrat v Dohe.

Kvôli pretrvávajúcim problémom sa Muchová rozhodla po odporúčaní lekárskych špecialistov pre operáciu. Tá by jej mala zaistiť plné uzdravenie a návrat.

"Operácia prebehla bez komplikácií a prvé prognózy sú veľmi nádejné. Podľa lekárov a jej rehabilitačného tímu by sa Muchová mala do hry vrátiť do niekoľkých mesiacov, pričom bude teraz nasledovať intenzívny rehabilitačný program," informovali zástupcovia Muchovia v tlačovej správe.

Viac o téme: WTA Česko US Open Karolína Muchová
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Karolína Muchová
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy