Pokus o bratislavský zázrak i veľký boj v Budapešti: Prehľad odvetných zápasov play-off EKL

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava ďakujú divákom po prvom zápase play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy.Futbalisti ŠK Slovan Bratislava ďakujú divákom po prvom zápase play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

ZÁHREB - Futbalisti Dinama Záhreb vstúpia do odvetného zápasu play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy s cieľom zúročiť víťazstvo 1:0 z prvého duelu na ihrisku Betisu Sevilla.

Tréner chorvátskeho tímu Sergej Jakirovič nepochybuje o sile svojho tímu dokonať cestu za postupom. "Hráčom som povedal, že im dôverujem, pretože viem, že majú dostatočnú kvalitu a schopnosti na to, aby to dokázali," uviedol Jakirovič podľa eufa.com.

Pre kormidelníka španielskeho klubu Manuela Pellegriniho bol úvodný zápas s Dinamom "zlý deň," no jeho zverenci viacerými gólovými príležitosťami naznačili, že budú nebezpeční aj v odvete: "Mali sme veľa striel a šancí, trafili sme aj do žŕdky. Je škoda, že sme z toho nevyťažili gól, ale aj to sa stáva. V druhom zápase musíme dať hlavy hore a ísť za víťazstvom."

Medzi Ludogorcom Razgrad a Servette Ženeva sa v prvom zápase zrodila bezgólová remíza. V odvete bude mať bulharský tím výhodu domáceho prostredia, no veria si aj hostia. "Dobrá správa po prvom stretnutí spočíva v tom, že sme súpera donútili stiahnuť sa v druhom polčase," povedal obranca švajčiarskeho klubu Steve Roullier.

"Ludogorec má dobrú bilanciu v domácich zápasoch. Zároveň však viem, aké náročné je hrať proti nám. Remíza 0:0 necháva pred odvetou všetko otvorené," uviedol René Weiler, kormidelník Servette.

Mimoriadne zaujímavý prvý polčas dvojzápasu majú za sebou hráči Ajaxu Amsterdam a FK Bodö/Glimt. Nórsky tím viedol na trávniku súpera 2:0, no Ajax dokázal dvomi gólmi v nadstavenom čase vyrovnať na konečných 2:2. "Vstali sme z mŕtvych," povedal John van't Schip, tréner Ajaxu.

Albert Gronbaek, ktorý strelil oba góly FK, priznal že mal "zmiešané pocity." "Ukázali sme veľa dobrých vecí, ktoré si musíme odniesť do ďalšieho zápasu. Je veľa taktických vecí, ktoré musíme zvládnuť a najmä udržať koncentráciu po celý čas."

Remízu 2:2 videli aj diváci súboja Royale Union Saint-Gilloise - Eintracht Frankfurt. Keďže už neplatí pravidlo o výhode gólov na ihrisku súpera, sú šance oboch tímov vyrovnané.

"Potešila ma naša reakcia na vývoj zápasu v druhom polčase. Je skvelé, že sme sa vrátili späť do hry po tom, čo sme prehrávali 0:2. Túto pozitívnu emóciu si musíme preniesť do ďalšieho zápasu. Teším sa na to, že si vo Frankfurte zahráme pred plným štadiónom," uviedol Alexander Blessin, nemecký tréner Royale Union.

Zaujímavý zápas v Budapešti

Hráči Olympiakosu Pireus zvíťazili v prvom stretnutí nad Ferencvárosom Budapešť 1:0 gólom z 83. minúty. Tréner José Luis Mendilibar však upozornil, že jeho tím nepôjde do odvety s cieľom brániť nerozhodný výsledok. "Ideme s rovnakými cieľmi ako do prvého zápasu. Zrejme spravíme niekoľko zmien v zostave, ale určite nebudeme brániť stav 1:0. Ak by sme sa o to snažili, určite by Ferencváros strelil aspoň jeden gól."

Nórsky tím Molde FK viedol nad Legiou Varšava po prvom polčase prvého zápasu 3:0, no napokon si do odvety prenesie iba najtesnejší náskok 3:2. Hráči Molde zbierajú body najmä doma, v európskych klubových súťažiach zvíťazili na trávniku súperov iba v 4 z 15 zápasov.

Žreb osemfinále EKL sa uskutoční v piatok o 13.00 h v Nyone.

Play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy - odvety - štvrtok 22. februára:

18.45 Ludogorec Razgrad - Servette Ženeva /prvý zápas: 0:0,  rozhoduje: Aghajev (Azerb.)/

18.45 Dinamo Záhreb - Betis Sevilla /prvý zápas: 1:0, rozhoduje: Schnyder (Švajč.)/

18.45 FK Bodö/Glimt - Ajax Amsterdam /prvý zápas: 2:2, rozhoduje: Sidiropoulos (Gr.)

21.00 ŠK SLOVAN BRATISLAVA - Sturm Graz /prvý zápas: 1:4, rozhoduje: Grinfeld (Izr.)/

21.00 Eintracht Frankfurt - Royale Union Saint-Gilloise /prvý zápas: 2:2, rozhoduje: Eskas (Nór.)/

21.00 Ferencváros Budapešť - Olympiakos Pireus /prvý zápas: 0:1, rozhoduje: Turpin (Fr.)/

21.00 Legia Varšava - Molde FK /prvý zápas: 2:3, rozhoduje: Osmers (Nem.)/

Viac o téme: Ajax Amsterdam Legia Varšava Betis Sevilla ŠK Slovan Bratislava Sturm Graz Dinamo Záhreb Ferencváros Budapešť Európska konferenčná liga FK Bodö/Glimt