VIDEO Weiss otvorene o svojom synovi: Sú veci, ktoré sa nedajú tak jednoducho ospravedlniť

Na snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tlačovej konferencie pred odvetou play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligyNa snímke tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. počas tlačovej konferencie pred odvetou play-off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava majú tretí pokus, aby v európskom pohári prešli cez rakúskeho súpera. Predošlé dve skúsenosti s Rapidom Viedeň dopadli pre "belasých" vyradením.

V Pohári Intertoto v lete 2007 a tiež o jedenásť rokov neskôr v predkole Európskej ligy išiel ďalej rakúsky tím.

Vo štvrtok o 21.00 h na Tehelnom poli čaká na Slovan tvrdý oriešok v podobe vymazania trojgólového manka, ktoré si priniesol po prehre 1:4 v úvodnom zápase osemfinále play-off Európskej konferenčnej ligy z ihriska Sturmu Graz.

Slovenskému šampiónovi by mohol vliať energiu plný štadión, keďže už 16. domáci európsky zápas po sebe bude sledovať päťciferná kulisa. Túto šnúru načal Slovan ešte v lete 2022 duelom s Batumi, odvtedy prišlo na "Európu" vždy viac ako 10.000 fanúšikov. Na odvetu so Sturmom je v predaji k dispozícii už len niekoľko stoviek vstupeniek.

 

 

"Kevin (Wimmer - pozn.) a Blackman sa vrátili, ale máme aj mínus - vykartovaného Vlada (Weissa - pozn.). K dispozícii je aj Milan Borjan, zmien v zostave však oproti prvému zápasu veľa nebude. Chceme hrať pre ľudí a na víťazstvo. Uvidíme, čo sa nám podarí. Náskok Grazu je veľký, ale my sme hrali prvý polčas u nich výborne.

Uvidíme, čo s nami urobí fantastická podpora fanúšikov. Máme manko troch gólov, čo je dosť. Príprava na zápas je postavená na tom, že musíme hrať ofenzívne a zároveň si dať pozor na silné stránky Sturmu," uviedol lodivod Slovana Vladimír Weiss starší.

Slovenský tím nikdy v európskom pohári neotočil trojgólové manko, Slovan môže túto štatistiku zmeniť. "Možné je všetko. Motiváciu máme, ľudia nás poženú na hranicu našich schopností. Dáme do toho všetko. Musíme hrať tak, aby nás ľudia po zápase vytlieskali. To je motto," doplnil kouč Slovana.

Špeciálny zápas pre Wimmera

Rakúsky stopér Kevin Wimmer sa vracia do zostavy po odpykaní trestu za tri žlté karty, ktorý mu vystavil "stopku" v prvom zápase v Grazi.

"Bude to pre mňa špeciálny zápas, keďže hráme s rakúskym tímom. Vieme, že to bude pre nás ťažké, sme však odhodlaní aj s pomocou našich fanúšikov zabojovať. Verím, že dostaneme Sturm pod tlak a vytvoríme si šance. Musíme dať aspoň tri góly, čo nie je ľahká úloha, ale pokúsime sa o to," povedal Wimmer na predzápasovej tlačovej konferencii.

 

 

Do neďalekej Bratislavy ho prídu povzbudiť členovia rodiny a početná skupina kamarátov, podľa vlastných slov pre nich zaobstaral okolo 60 vstupeniek.

Tréner Slovana nebude môcť počítať s Vladimírom Weissom mladším, ktorý dostal v Grazi červenú kartu.

"Každá červená karta je zbytočná. Či ide o hrubý zákrok, po dvoch žltých kartách, alebo po nedisciplinovanosti. Ale to patrí k futbalu. Vlado vie, čo urobil. Myslím si, že sa za to ospravedlňuje. Aj keď sú veci, ktoré sa nedajú tak jednoducho ospravedlniť, pretože to bola chyba. On si je toho sám vedomý, je kapitán mužstva. Ale to je aj jeho povaha.

Po niekom to zdedil, čiže ťažko sa to niekedy vyčíta, pretože to tak je. Už ho ťažko asi aj ja zmením. Chcel mužstvu pomôcť, ale urobil, bohužiaľ, chybu. To patrí takisto k životu. Človek ho z toho nevyviňuje, ale stalo sa a už sa to nedá zmeniť. Už by sa to nemalo opakovať. Verím, že nie. Život ide ďalej," povedal Weiss st. 

Zápas Slovana so Sturmom povedú izraelskí rozhodcovia, ako hlavný Orel Grinfeld. V priamom prenose ho odvysiela RTVS na športovom kanáli. Žreb osemfinále sa uskutoční v piatok o 13.00 h v Nyone.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Sturm Graz Kevin Wimmer Vladimír Weiss st. Európska konferenčná liga
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka; YouTube/ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy