VIDEO Viedla už 6:2, 5:1 a mala šesť mečbalov: Česká hviezda nemohla uveriť tomu, čo sa stalo

Česká tenistka Markéta VondroušováČeská tenistka Markéta Vondroušová Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

DUBAJ - Česká tenistka Markéta Vondroušová nedotiahla na turnaji v Dubaji k víťazstvu veľmi sľubne rozohrané štvrťfinále s Rumunkou Soranou Cirsteaovou.

Svetová osmička viedla už 6:2, 5:1, v druhom sete mala šesť mečbalov, ale prehrala 6:2, 6:7, 2:6.

Dvadsaťštyriročná Vondroušová pritom dlho kráčala za jednoznačným víťazstvom. V prvom sete vzala o deväť rokov staršej súperke dvakrát servis a dva využité brejkbaly pridala v druhom dejstve. K prvým dvom mečbalom sa dostala za stavu 5:1 pri servise Cirsteaovej a potom ešte trikrát neúspešne podávala na víťazstvo v zápase.

Posledný z mečbalov nevyužila Vondroušová za stavu 6:5 a Rumunka dotiahla set do tie-breaku, ktorý ovládla jednoznačne 7:1. Psychickú pohodu si rodáčka z Bukurešti preniesla do tretieho setu, v úvode hneď vzala českej tenistke podanie a po dvoch hodinách a 41 minútach premenila prvý svoj mečbal.

Rumunská tenistka Sorana Cirsteová Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

"Toto bol asi najväčší obrat mojej kariéry. Aby som bola úprimná, za stavu 1:5 som už na výhru nemyslela, len som si hovorila, že to musím trochu pre divákov predĺžiť a predviesť im lepší tenis. Nejako som to ale dokázala vyhrať, aj keď stále neviem ako," povedala v rozhovore na kurte Cirsteaová.

22. hráčka rebríčka sa v semifinále stretne s Taliankou Jasmine Paoliniovou, ktorá prešla cez štvrťfinále bez boja po odstúpení chorej Jeleny Rybakinovej z Kazachstanu.

Vondroušová prehrala s Cirsteaovou tretí vzájomný zápas za sebou a nevyžila šancu na postup do prvého semifinále od júlového triumfu vo Wimbledone. V Dubaji síce česká Športovkyňa roka prvýkrát od minuloročného US Open vyhrala dva zápasy za sebou, s turnajom sa však rozlúčila trpkou porážkou.

Svetová jednotka Iga Swiateková z Poľska dovolila Číňanke Čeng Čchin-wen uhrať len päť gemov a zvíťazila 6:3, 6:2. Ruska Anna Kalinská vyradila turnajovú trojku Američanku Coco Gauffovú po výsledku 2:6, 6:4, 6:2.