Víťazná séria Dukly stroskotala na Krošeljovi, Bodák: Nebola to náhoda!

Brankár Banskej Bystrice Gašper Krošelj chytá pukBrankár Banskej Bystrice Gašper Krošelj chytá puk Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Michaloviec ukončili v piatok na ľade Banskej Bystrice sedemzápasovú sériu víťazstiev v Tipos extralige. V súboji 46. kola nezachytili úvod a v jeho polovici prehrávali 0:3.

Tím spod Urpína síce inkasoval ešte v strednom dejstve dva góly v oslabení, lenže v tretej tretine si tesný náskok postrážil a v závere gólom do prázdnej bránky pri šestici korčuliarov súpera definitívne rozhodol o trojbodovom zisku po výsledku 4:2.

Výrazný podiel mal na tom bystrický brankár Gašper Krošelj, ktorý likvidoval jednu vyloženú šancu za druhou. Po triumfe tak netajil spokojnosť: "Sme veľmi šťastní, že sme získali tri body, konečne po troch našich zlých zápasoch. Vedeli sme, že Michalovce sú dobrý tím a že mali neviem koľko výhier za sebou, no mali sme dobrý štart a to bol kľúč k víťazstvu. Vytvorili sme si trojgólový náskok a na konci sme to udržali a možno aj Michalovce boli ku koncu unavené.

Predsa len prehrávali 0:3 a doťahovali to, čo ich stálo hlavne v druhej tretine veľa síl. Nezvládli to na konci a nevyrovnali na 3:3. Ja som sa nenudil v bránke, cítil som sa super, konečne aj hlava bola na tom lepšie po tom otrase mozgu, ktorý som predtým mal.

Keď sa cítim dobre, chcem pomôcť tímu najviac ako len môžem. O to väčšia výzva to je, keď je dobrý súper, Michalovce ním sú a rovnako tomu tak bude aj v nedeľu, keď pôjdeme na Slovan a potrebujeme i tam tie body. Zvyšné zápasy už budú takou prípravou na play off."

Banská Bystrica je stále v hre o priamy postup do play off

Banskobystričania sú stále v hre o priamy postup do play off. Ten im zaručuje šiesta priečka v tabuľke Tipos extraligy, ktorú nateraz okupuje susedný Zvolen iba vďaka lepšiemu skóre. Michalovčania sú na druhom mieste a nemusia čeliť tomuto boju. Z prehry pod Urpínom tak vedu nerobia.

Situácia pred bránkou Michaloviec Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

"Začali sme veľmi zle duel v Banskej Bystrici, boli sme nedôrazní a nehrali sme dobre. Potom sa to pomaly zdvihlo a doťahovali sme výsledok. Myslím si, že aspoň tú remízu sme si zaslúžili, šance sme tam mali, no za tú zle odohranú prvú tretinu ani veľmi nie. Presilovky nám celkom išli, ale chýbal tam ten jeden gól. Brankár Krošelj toho dosť pochytal, nebolo to len o náhode alebo o nás, že sme mi nepremieňali šance," neskrýval svoje pocity po prehre strelec prvého gólu Michaloviec Martin Bodák a prerušeniu víťaznej série dodal: "Nie je to nejaká veľká vec, že sme teraz po siedmich výhrach v rade prehrali. Pôjdeme ďalej od zápasu k zápasu."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: HC 05 Banská Bystrica Dukla Michalovce Martin Bodák Gašper Krošelj Tipos extraliga