Doviedol ich k triumfu na Ázijskom pohári: Dočasný tréner Kataru si vyslúžil nový angažmán!

Katarskí futbalisti aj fanúšikovia sa tešia po víťazstve 3:1 vo finále Ázijského pohára Katarskí futbalisti aj fanúšikovia sa tešia po víťazstve 3:1 vo finále Ázijského pohára Zdroj: TASR/AP/Thanassis Stavrakis

KATAR - Španiel Marquez López zostane na lavičke futbalovej reprezentácie Kataru až do roku 2026. Dosiaľ pôsobil v národnom tíme ako dočasný tréner, teraz získal stály angažmán.

López sa ujal funkcie dočasného kouča po odchode Carlosa Queiroza v decembri minulého roka, o niekoľko týždňov neskôr doviedol mužstvo k druhému titulu na Ázijskom pohári. Šesťdesiatdvaročný tréner pred podpisom zmluvy pôsobil päť rokov v klube Al-Wakrah SC.

"Katarská futbalová asociácia (QFA) ďakuje Al Wakrah za udelenie súhlasu s vymenovaním Marqueza Lopeza za hlavného trénera národného tímu," uvádza sa v oficiálnom vyhlásení asociácie.

Najbližšie sa katarská reprezentácia stretne 21. marca s Kuvajtom v rámci kvalifikácie o postup na MS 2026 a Ázijský pohár 2027 v Saudskej Arábii. Informoval o tom portál gulf-times.com.

 

Viac o téme: Katar Carlos Queiroz Márquez López
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy