Plzeň pokračuje v prenasledovaní Slavie, Karvinú poslal do vedenia slovenský legionár

Dávid KrčíkDávid Krčík Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Plzne zvíťazili v sobotňajšom zápase 22. kola českej najvyššej súťaže nad Zlínom 3:0.

Víťazný gól strelil v 20. minúte Jhon Mosquera, ďalšie dva pridal Pavel Šulc. Prispeli tak k priblíženiu sa svojho tímu na sedem bodov k druhej Slavii Praha, ktorá má zápas k dobru. Zlínu patrí štrnásta pozícia.

Karviná remizovala na pôde Teplíc 2:2. Skóre otvoril v 14. minúte za hostí Slovák Dávid Krčík. Jeho tím prerušil šnúru troch zápasov bez víťazstva a v neúplnej tabuľke je predposledný. Domácim patrí deviate miesto.

Slovan Liberec si taktiež odniesol zo zápasu bod, s Jabloncom remizoval 3:3. Oba tímy si udržali ôsme, respektíve jedenáste miesto. Do stretnutia zasiahli traja Slováci, domáci Ľubomír Tupta a Dominik Hollý z tímu hostí dostali žltú kartu.

Nerozhodne sa skončil aj duel medzi Ostravou a Bohemians Praha (1:1). Domáci nedokázali udržať vedenie napriek hre v početnej prevahe po vylúčení Davida Puškáča v 64. minúte. Ostrava je na piatej priečke, pražský tím o päť pozícii nižšie. Aj do tohto duelu zasiahli traja Slováci, Tomáš Rigo (Ostrava) obdržal žltú kartu.

Bezgólovo sa skončil zápas medzi siedmym Hradcom Králové a trinástou Mladou Boleslavou. Za domácich hral do 83. minúty Slovák Lukáš Čmelík.

sumáre:

FC Hradec Králové - FK Mladá Boleslav 0:0
/L. Čmelík (Hradec) hral do 83. minúty/

FC Slovan Liberec - FK Jablonec 3:3 (0:1)
Góly: 72. Rabušic (z 11 m), 85. Preisler, 90.+1. Chaluš - 13. Chramosta (z 11 m), 58. Mikula (vlastný), 73. Čanturišvili
/Ľ. Tupta hral do 60. minúty a dostal ŽK - S. Nebyla hral celý zápas, D. Hollý hral od 5. do 90.+2. minúty a dostal ŽK/

FC Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)
Góly: 32. Buchta - 83. Huf. ČK: 64. Puškáč (Bohemians)
/F. Blažek hral celý zápas, T. Rigo hral celý zápas a dostal ŽK - E. Prekop hral od 55. minúty/

FK Teplice - MFK Karviná 2:2 (0:1)
Góly: 53. Fila (z 11 m), 64. Yasser - 14. KRČÍK, 79. Akinyemi
/D. Krčík hral celý zápas a strelil gól, A. Ivan hral od 62. minúty, M. Regáli (všetci Karviná) hral od 63. minúty/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň FC Slovan Liberec FC Hradec Králové FC Banik Ostrava FK Teplice Fortuna liga Bohemians Praha FK Mladá Boleslav FK Jablonec MFK Karviná Dávid Krčík Pavel Šulc