Kapitán Valjent doviedol Mallorcu k bodovému zisku, Barcelona rozjasala fanúšikov drvivou výhrou

Fermin López a Ronald Araújo oslavujú gól BarcelonyFermin López a Ronald Araújo oslavujú gól Barcelony Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona vyhrali v sobotňajšom zápase 26. kola španielskej La Ligy nad Getafe 4:0.

Prvý a zároveň víťazný gól strelil v 20. minúte Raphinha. Domáci tak poskočili v neúplnej tabuľke na druhé miesto pred Gironu, ich sobotňajší súper je desiaty.

Futbalisti Mallorcy remizovali v sobotňajšom zápase na pôde Alavesu 1:1. Za hostí odohral celý zápas ako kapitán Slovák Martin Valjent. Jeho tím je v tabuľke šestnásty, o štyri priečky za svojím sobotňajším súperom.

Zakopnutie Atlética

Futbalisti Atlética Madrid remizovali v sobotňajšom zápase 26. kola španielskej La Ligy na pôde Almerie 2:2. Hostia na dvakrát neudržali vedenie, nad súperom vyhrávali už v druhej minúte po góle Angela Correu.

V neúplnej tabuľke sú štvrtí pred Athleticom Bilbao, ich súperovi patrí posledné miesto a v tejto sezóne ešte nevyhral. V predošlých troch zápasoch však bral bod za remízu. O ich oba góly do siete madridského súpera sa postaral Luka Romero.