VIDEO Desivé chvíle v Česku: Jeden z najhorších momentov, čo som kedy na futbale videl

Brankár Liberca Hugo Jan Bačkovský Brankár Liberca Hugo Jan Bačkovský Zdroj: Profimedia

LIBEREC - Brankár libereckých futbalistov Hugo Jan Bačkovský bol po nešťastnej zrážke so spoluhráčom Filipom Prebslom počas stretnutia 22. ligového kola s Jabloncom v bezvedomí a mal zapadnutý jazyk.

Dvadsaťštyriročný gólman, ktorý musel v 76. minúte striedať, po zásahu zdravotníkov ihneď putoval do nemocnice, kde kvôli prekonanému otrasu mozgu zostane na pozorovaní. Vyšetrenie nepreukázalo vážnejšie zranenie, podľa trénera Luboša Kozla ale liberecký brankár zrejme bude dlhší čas mimo hry.

Bačkovský zostal ležať na trávniku po tom, čo ho dobiehajúci spoluhráč Prebsl nešťastne zasiahol do hlavy v situácii, pri ktorej hostia zvýšili na 3:1. K domácemu gólmanovi sa ihneď zbehli zdravotníci a po niekoľkominútovom ošetrovaní ho rovno odviezli do nemocnice.

Dlhší čas v bezvedomí

"Doktori v kabíne už videli nejaké vyšetrenia, asi CT. Snáď tam nie je nič zlomené, takže najvážnejšie to nemusí byť. Ale stále bol Hugo dlhší čas v bezvedomí, mal zapadnutý jazyk. Ide o ťažký otras mozgu, takže dlhší čas absolútne bez nejakého športovania. Zostáva v nemocnici na pozorovanie," povedal Kozel na tlačovej konferencii po remíze 3:3.

"Ja som to presne nevidel. Pozeral som na loptu, potom som videl, že chlapi tam ležia. Najskôr som tomu veľmi nevenoval pozornosť, potom som sa otočil a vôbec to nevyzeralo dobre. Asi to bol jeden z najhorších momentov, čo som kedy na futbale videl. Prebslík ho nejako trafil alebo sa zrazili. Hugo bol v bezvedomí, našťastie, pribehla pomoc a potom už bol v stabilizovanom stave," uviedol liberecký obranca Matej Chaluš.

Libereckí po zranení brankárskej jednotky, ktorú nahradil Olivier Vliegen, dokázali zmazať dvojgólové manko a v závere vyrovnať na 3:3.

Mysleli na Huga

"Bolo to veľmi ťažké sa vôbec vrátiť do hry, najmä pre mňa alebo nás, čo sme boli k zákroku blízko. Zrazu sme vôbec nemali myšlienky ohľadom nejakého zápasu. Asi niekde v podvedomí sme mali, že sme za Huga chceli zabojovať a aspoň sme to vyrovnali. Verím, že keby sa hralo ešte o chvíľu dlhšie, tak by sme dali gól na 4:3," uviedol Chaluš, ktorý v prvej minúte nadstavenia vyrovnal.

"Musíte sa opýtať skôr hráčov, ako ich to ovplyvnilo. Urobil mu to Filip Prebsl, takže na ňom bolo vidieť, že je z toho zlý, že mu to spôsobil on. Bolo to vidieť aj na niektorých ďalších hráčoch," poznamenal Kozel.

Viac o téme: FK Baumit Jablonec FC Slovan Liberec Hugo Jan Bačkovský Filip Prebsl Matej Chaluš
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/FC Slovan Liberec
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy