VIDEO Tím Empoli ovládol prestrelku na pôde Sassuola, Monza a Janov sa dočkali triumfov

Hráč Empoli Sebastiano Luperto (č.33) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako skóroval vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A Sassuolo Calcio - FC EmpoliHráč Empoli Sebastiano Luperto (č.33) oslavuje so spoluhráčmi po tom, ako skóroval vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A Sassuolo Calcio - FC Empoli Zdroj: TASR/AP/Massimo Paolone/LaPresse

RÍM - Futbalisti FC Janov zvíťazili nad Udinese Calcio 2:0 v sobotňajšom zápase talianskej Serie A. Oba góly strelili už v prvom polčase, ktorom sa v 36. minúte presadil Mateo Retegui a krátko na to aj Mattia Bani.

Pre Janov to bolo prvé víťazstvo po troch zápasoch a upevnil si ním priebežné 12. miesto. Udinese je naďalej tri body nad pásmom zostupu, na 16. mieste má 23 bodov.

Hráči AC Monza zvíťazili na ihrisku US Salernitana 2:0 po tom, čo o triumfe rozhodli v záverečnej štvrťhodine. V 78. minúte skóroval Daniel Maldini, na ktorého o opäť minút nadviazal Matteo Pessina.

Pre Salernitanu to bola tretia prehra za sebou, po ktorej má na poslednom 20. mieste naďalej 6-bodovú stratu na Cagliari a 7-bodovú na priečku mimo pásma zostupu. Monza neprehrala už štvrtý zápas v sérii a po zápase figurovala na 11. mieste.

Hráči FC Empoli zvíťazili na ihrisku Sassuolo Calcio 3:2. O ich triumfe rozhodol v 4. minúte nadstaveného času stredopoliar Simone Bastoni, ktorý nastúpil po takmer dvoch mesiacoch. Hráči Sassuola prehrali päť z uplynulých šiestich zápasov a priebežne sú na 17. mieste iba o skóre pred Veronou nad pásmom zostupu. Hráči Empoli zvíťazili v druhom z uplynulých troch zápasov a po zápase figurovali na 13. priečke.

Serie A - 26. kolo:

Sassuolo Calcio - FC Empoli 2:3 (0:1)
Góly: 54. Pinamonti (11 m), 77. Ferrari - 11. Luperto, 64. Niang (11 m), 90.+4 Bastoni

US Salernitana - AC Monza 0:2 (0:0)
Góly: 78. Maldini, 83. Pessina

FC Janov - Udinese Calcio 2:0 (2:0)
Góly: 36. Retegui, 40. Bani. ČK: 49. Kristensen (Udin.) po 2. ŽK

Viac o téme: FC Empoli Sassuolo Calcio