Svetový pohár sa zamotáva: Na strate zranenej Shiffrinovej sa ani dnes nič meniť nebude

Preteky vo Val di Fassa prekazil nával snehuPreteky vo Val di Fassa prekazil nával snehu Zdroj: Profimedia

VAL DI FASSA - Preteky Svetového pohára alpských lyžiarok sa v talianskom stredisku Val di Fassa nekonali ani v nedeľu. Aj druhý víkendový super-G museli organizátori zrušiť pre veľké množstvo snehu, ktoré napadlo na trať v uplynulých hodinách.

V sezóne odjazdili ženy zatiaľ šesť superobrovských slalomov. Na čele priebežného poradia disciplíny je Lara Gutová-Behramiová (360 b.) s náskokom päť bodov pred Rakúšankou Corneliou Hütterovou. Švajčiarka je zároveň aj líderka celkovej klasifikácie seriálu, keďže má k dobru 205 bodov na Mikaelu Shiffrinovú.

Američanka do Val di Fassa necestovala, keďže sa stále úplne nezotavila zo zranenia kolena po páde koncom januára v zjazde v Cortine d'Ampezzo. Sezónu už predčasne ukončila pre zranenie aj slovenská reprezentantka Petra Vlhová. Informácie priniesla agentúra AFP.

Shiffrinová sa plánuje vrátiť do súťažného kolotoča na podujatí Svetového pohára vo švédskom Are (9.-10. marca), kde je na programe obrovský slalom a o deň neskôr slalom. Vynechá ešte rýchlostné disciplíny v nórskom Kvitfjelli (2.-3. marca). 

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Lara Gutová-Behramiová Val di Fassa
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy