VIDEO Nahnevaný tréner Straka a emotívny prejav na tlačovke: To bol výsmech, sorry

Nový tréner MFK Zemplín Michalovce František StrakaNový tréner MFK Zemplín Michalovce František Straka Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti MFK Zemplín Michalovce boli v 21. kole prekvapujúco blízko k prvému víťazstvu v tejto sezóne Niké ligy, no na ihrisku druhého tímu tabuľky MŠK Žilina napokon remizovali 1:1.

O prvý trojbodový zisk prišli v nadstavenom čase, keď z penalty vyrovnal Timotej Jambor. Pre trénera Františka Straku to bola premiéra na lavičke Michaloviec, ktoré sú naďalej na predposlednom 11. mieste tabuľky.

"Som spokojný, pretože sme sa prezentovali veľmi dobre najmä v prvom polčase. Boli sme agresívni, pretože súper má silných a takticky skvele pripravených hráčov.

Fajn, bod aj beriem, aj neberiem, pretože sme v závere nepostrážili jeden nábeh súpera. Situáciu nech si každý vyhodnotí podľa seba. Môj tím musím pochváliť, pretože bojoval a som presvedčený, že má na to, aby zostal v lige," zhodnotil duel tréner Straka.

Vyjadril sa aj k vyrovnaniu Žiliny. "Penalta? To bol výsmech, sorry. Tam boli situácie, keď nášho hráča odstrčili oboma rukami a nepískalo sa. Bol tam ľahký dotyk a excelentne sa zložil na zem. To sú situácie, ktoré si musia rozhodcovia vyriešiť medzi sebou. Nechcem a ani nebudem nikoho napádať," reagoval František Straka.

"My musíme vo finále remízu zobrať, ale myslím si, že zápas sme mali gólovo zvládnuť, zvlášť v prvom polčase, kde sme mali dobré situácie, ktoré vieme riešiť lepšie. Nepomohli nám dnes ani striedania a ani zmeny na pozíciách, spokojní nie sme ani s hrou, penalta nám zachránila výsledok. Súper skvele bránil, my sme boli mimoriadne nepresní a musíme riešiť dôvod, pre ktorý to tak bolo. Musíme byť lepšie nastavení aj v hlave," povedal kouč Žiliny Jaroslav Hynek.

Viac o téme: MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce František Straka
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Daniel Stehlík
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy