Dortmund napriek vedeniu doma nečakane vybuchol, vo Frankfurte sa body delili

Frustrovaní futbalisti Borussie Dortmund po nečakanej domácej prehre s HoffenheimomFrustrovaní futbalisti Borussie Dortmund po nečakanej domácej prehre s Hoffenheimom Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Futbalisti Borussie Dortmund prehrali v nedeľnom dueli 23. kola Bundesligy doma s Hoffenheimom 2:3. O triumfe hostí rozhodol dvoma gólmi v priebehu štyroch minút útočník Maximilian Beier.

Jeho tím vyhral prvýkrát od 8. decembra, potom nasledovalo osem zápasov bez plného bodového zisku. Hoffenheim poskočil na siedmu priečku, Dortmund je štvrtý.

Frankfurt remizoval doma s VfL Wolfsburg 2:2. Domácim zariadil zisk bodu v druhej minúte nadstaveného času Omar Marmoush. Wolfsburg bol veľmi blízko k ukončeniu negatívnej šnúry bez víťazstva, no napokon ju natiahol na číslo osem. Naposledy bodoval naplno ešte 16. decembra v Darmstadte, v tabuľke mu patrí 12. priečka. Frankfurt nevyhral štyri zápasy za sebou a je šiesty.

Augsburg vyhral doma nad Freiburgom 2:1, keď skóre otočil v záverečnej dvadsaťminútovke a v tabuľke je jedenásty.