Modrič gólovou lahôdkou spasil Real Madrid, trpký návrat pre Sergia Ramosa

Luka Modrič a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiLuka Modrič a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 25. kole španielskej La Ligy nad FC Sevilla 1:0 a na čele tabuľky majú osembodový náskok pred Barcelonou.

O triumfe domácich rozhodol v 81. minúte striedajúci chorvátsky stredopoliar Luka Modrič, ktorý prekonal Orjana Nylanda ukážkovou strelou zo strednej vzdialenosti.

Hráči Cadizu remizovali so Celtou Vigo 2:2, keď vyrovnali v 90+10. minúte vďaka exportnému gólu striedajúceho Darwina Machisa. Real Betis zdolal Athletic Bilbao 3:1, Sevillčania sú na šiestom mieste neúplnej tabuľky o bod za nedeľňajším súperom.

La liga - 25. kolo:

Real Madrid - FC Sevilla 1:0 (0:0)
Gól: 81. Modrič

UD Las Palmas - Osasuna Pamplona 1:1 (0:0)
Góly: 52. Rodríguez – 49. García

Real Betis - Athletic Bilbao 3:1 (2:1)
Góly: 67. Cardoso, 13. Avila, 38. Berchiche (vlastný) – 45+6. Guruzeta, ČK: 40. N. Williams (Bilbao) po druhej ŽK.

Cadiz CF - Celta Vigo 2:2 (0:1)
Góly: 66. Juanmi, 90+10. Machis - 11. Aspas, 58. Swedberg