VIDEO Úžasný úspech slovenských futbalistov: Valjent a Greif sa týmto navždy zapísali do histórie!

Víťazná eufória hráčov RCD Mallorca, medzi nimi aj slovenský obranca Martin ValjentVíťazná eufória hráčov RCD Mallorca, medzi nimi aj slovenský obranca Martin Valjent Zdroj: Profimedia

SAN SEBASTIAN - Futbalisti RCD Mallorca so slovenským brankárom Dominikom Greifom a obrancom Martinom Valjentom postúpili do finále Španielskeho pohára.

V odvetnom semifinálovom súboji zvíťazili v utorok na pôde Realu Sociedad San Sebastian 5:4 v jedenástkovom rozstrele, po riadnom hracom čase a predĺžení sa zápas skončil nerozhodne 1:1. V prvom dueli na Mallorce sa zrodila bezgólová remíza.

Mallorca sa prebojovala do finále Copa del Rey po dlhých 21 rokoch, svoj jediný triumf slávila v roku 2003. Obaja slovenskí legionári odohrali za tím z Baleárskych ostrovov celý zápas.

Greif bol jeden z hrdinov stretnutia, už v prvom polčase za stavu 0:0 zneškodnil pokutový kop Braisa Mendeza a v záverečnom rozstrele zlikvidoval v prvej sérii prízemnú strelu Mikela Oyarzabala. Hostia premenili všetkých päť svojich pokusov, rozhodujúci premenil v piatej sérii Sergi Darder.

semifinále Španielskeho pohára - odveta:

Real Sociedad San Sebastian - RCD Mallorca 1:1 pp (0:0, 1:1), 4:5 na strely z 11 m
Góly: 71. Oyarzabal – 50. G. Gonzalez