VIDEO Visel nad roklinou, držal sa jedným prstom: Český tenista predviedol magické zmŕtvychvstanie!

Jiří LehečkaJiří Lehečka Zdroj: Profimedia

DUBAJ - Český tenista Jiří Lehečka postúpil na turnaji v Dubaji do štvrťfinále. V dueli so štvrtým nasadeným Rusom Karenom Chačanovom, ktorý v sobotňajšom finále turnaja v Dauhe porazil Jakuba Menšíka, odvrátil päť mečbalov a takmer trojhodinovú bitku napokon vyhral 6:7, 7:6, 6:4.

Lehečka v prvom sete premrhal štyri setbaly, Chačanov, naopak, hneď prvú šancu premenil a tie-break získal 8:6. Český hráč nevyužil vedenie ani v druhom sete, v jeho koncovke ale odvrátil postupne päť mečbalov. V tie-breaku potom síce musel od začiatku doťahovať, od stavu 3:5 ale získal štyri body v rade a vynútil si tretí set.

Do rozhodujúceho dejstva vstúpil 22-ročný Lehečka stratou podania, koncovku zápasu ale zvládol na výbornú. V ôsmej hre vyrovnal, vzápätí udržal svoj servis čistou hrou a na príjme potom ďalším úspešným brejkom využil druhý mečbal. Nad Chačanovom vyhral v treťom vzájomnom zápase prvýkrát.

O postup do semifinále sa Lehečka stretne prvýkrát v kariére so siedmym nasadeným Alexandrom Bublikom z Kazachstanu, premožiteľom Tomáša Macháča z prvého kola.

Ruský tenista Daniil Medvedev postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP v Dubaji. Najvyššie nasadený hráč zdolal Taliana Lorenza Sonega 3:6, 6:3 a 6:3. Uspel aj jeho krajan Andrej Rubľov, ktorý v pozícii nasadenej dvojky vyhral nad Francúzom Arthurom Cazauxom 6:4, 6:4.

Piaty nasadený Ugo Humbert z Francúzska prešiel do štvrťfinále cez Brita Andyho Murrayho po výhre 6:2, 6:4.

dvojhra - 2. kolo:

Andrej Rubľov (Rus.-2) - Arthur Cazaux (Fr.) 6:4, 6:4

Alexander Bublik (Kaz.-7) - Tallon Griekspoor (Hol.) 7:6 (8), 7:6 (2)

Ugo Humbert (Fr.-5) - Andy Murray (V.Brit.) 6:2, 6:4

Jiří Lehečka (ČR) - Karen Chačanov (Rus.-4) 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4

Daniil Medvedev (Rus.-1) - Lorenzo Sonego (Tal.) 3:6, 6:3, 6:3

Alejandro Davidovich Fokina (Šp.-8) - Jakub Menšík (ČR) 7:6 (7), 1:0 - Menšík skrečoval

Sebastian Korda (USA) - Botic van de Zandschulp (Hol.) 6:1, 6:0

Hubert Hurkacz (Poľ.-3) - Christopher O'Connell (Aus.) 7:6 (5), 6:4

Viac o téme: Karen Chačanov ATP 500 Dubaj Jiří Lehečka
  • Zdroj: ČTK, TASR