Vyhlásenie, na ktoré čakala celá planéta F1: Red Bull rozhodol o budúcnosti svojho šéfa

Tímový principál Red Bullu Christian Horner počas predsezónnych testov F1Tímový principál Red Bullu Christian Horner počas predsezónnych testov F1 Zdroj: SITA/AP/Darko Bandic

SACHIR - Christian Horner zostane na čele motoristického tímu Red Bull. Vedenie stajne F1 to oznámilo po tom, čo interné vyšetrovanie zbavilo funkcionára obvinení z údajného pochybenia voči inému zamestnancovi tímu.

Horner tak zostane na pozícii výkonného riaditeľa a šéfa tímu po oznámení, ktoré prišlo tri dni pred prvými pretekmi sezóny.

"Nezávislé vyšetrovanie obvinení vznesených proti Hornerovi je ukončené a Red Bull môže potvrdiť, že sťažnosť bola zamietnutá. Sťažovateľ má právo na odvolanie. Vedenie tímu je však presvedčené, že vyšetrovanie bolo spravodlivé, dôsledné a nestranné," uviedla materská spoločnosť Red Bull vo vyhlásení.

Keďže správa o vyšetrovaní je "dôverná a obsahuje súkromné informácie, ktoré pomáhali pri vyšetrovaní", tím sa ďalej nebude k incidentu vyjadrovať. Red Bull vyhral v uplynulom ročníku všetky okrem jednej Veľkej ceny a Max Verstappen získal tretí titul svetového šampióna v sérii. Informovala agentúra AFP.

Horner je šéfom Red Bullu od jeho vstupu do formuly 1 v roku 2005. Pod vedením anglického manažéra a bývalého jazdca získala stajňa vďaka Sebastianovi Vettelovi a Maxovi Verstappenovi sedem titulov majstra sveta a šesťkrát ovládla Pohár konštruktérov. V minulej sezóne Red Bull vyhral až na jeden prípad všetky preteky sezóny a Verstappen získal tretí titul za sebou.

Holandský pilot ešte pred zverejnením vyhlásenia Red Bull prácu svojho šéfa ocenil a uviedol, že ho situácia týkajúca sa Hornera v príprave na sezónu nerozhodila. "Je to veľmi dôležitý človek, inak by nebol vo funkcii tak dlho," povedal dnes Verstappen novinárom.

"Ja sa predovšetkým sústredím na výkon auta. Je to snaha celého tímu, všetci musíme držať spolu a snažiť sa o úspech. Preto je dôležité, aby všetko bolo vyriešené čo najskôr."

Viac o téme: Christian Horner F1 Red Bull Racing
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy