VIDEO Takto vyzerá pravá bitka o Los Angeles: Lakers prehrávali o 21, potom sa začali diať veci

LeBron James smečujeLeBron James smečuje Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v mestskom derby nad rivalmi Clippers 116: 112 po veľkom obrate a pripísali si v NBA už siedmu výhru z posledných desiatich zápasov.

Clippers, naopak, prehrali tretíkrát z posledných štyroch duelov a vzďaľuje sa im prvé miesto v Západnej konferencii, kde sa po výhre 110:101 nad Memphisom osamostatnila Minnesota. Tá má na Clippers náskok už piatich výhier.

"Zápas sa nikdy neskončí, kým na hodinách hry nie sú dve nuly," povedal James podľa agentúry AFP. Lakes zvíťazili v záverečnej štvrtine 39:16.

Lakers sa v poslednom čase dostávajú do formy a to potvrdili aj v derby. V ňom pritom ešte 12 minút pred koncom prehrávali o 21 bodov, ale predviedli famóznu štvrtú štvrtinu a dokázali zápas otočiť. LeBron James s D'Angelom Russellom ťahali šnúru 19:3, ktorá vrátila Lakers do hry a tri minúty pred koncom už viedli po piatich bodoch Ruia Hačimuru.

Kawhi Leonard sa síce ešte v závere snažil dvoma košmi prehru odvrátiť, no sedem sekúnd pred koncom pokus na vyrovnanie minul a rozbehnutie Lakers už výhru uhájili.

Úchvatná záverečná štvrtina v derby o LA

James dal 19 zo svojich 34 bodov práve v poslednej štvrtine a mal hlavnú zásluhu na obrate. Anthony Davis pridal 20 bodov a 12 doskokov. Clippers ťahal s 26 bodmi Leonard.

Taktiež Minnesota musela otáčať zápas, keď s Memphisom prehrávala o 14 bodov. V tretej štvrtine sa ale chytila šnúrou 9:0, ktorú ťahal Anthony Edwards, a potom už potvrdzovala úlohu favorita. Edwards dal 17 z 34 bodov práve v tretej štvrtine. Memphisu nestačilo ani 33 bodov Jarena Jacksona.

"Nikomu sa nevyhnú slabšie a lepšie momenty. Hlavné je zostať mentálne silný, sústredený a prečkať minúty, keď sa nedarí, a potom to zlomiť. To sa nám dnes podarilo a je to pre nás veľké víťazstvo," povedal Edwards.

Cleveland v boji o druhé miesto vo Východnej konferencii zaváhal, keď podľahol Chicagu 123:132 po druhom predĺžení. Pritom ešte v poslednej štvrtine normálnej hracej doby Cavaliers viedli o 11 bodov, ale Chicago malo viac síl. Dotiahlo zápas do predĺženia, v ktorom DeMar DeRozan piatimi bodmi v posledných 20 sekundách vybojoval druhé predĺženie a to sám rozhodol ďalšími desiatimi bodmi.

V Chicagu videli poriadnu drámu

Celkovo nazbieral DeRozan 35 bodov a desať doskokov. Bulls ťahal tiež Andre Drummond, ktorý k 17 bodom pridal aj 26 doskokov, čím vyrovnal maximum sezóny. Chicago ťažilo práve z doskokov, na ktoré vyhralo 74:37 a celkovo malo 25 útočných doskokov.

Dallas doviedol k výhre nad Torontom 136:125 tradične Luka Dončič, ktorý oslávil svoje 25. narodeniny triple-double za 30 bodov, 16 asistencií a 11 doskokov. "On má triple-double často, ale dnes bol naozaj výborný. Stále má len 25 rokov, čo znamená, že bude ešte lepšie, keď bude trochu starší," povedal kouč Dallasu Jason Kidd. "Neviem. Ja sa skôr cítim ako už štyridsiatnik," reagoval Dončič.

Kraľujúce duo Dončič - Irving

NBA - výsledky:

Indiana Pacers - New Orleans Pelicans 123:114 (40:24, 24:29, 32:33, 27:28)
Najviac bodov: Siakam 24 (11 doskokov), Haliburton 17 (13 asistencií), Mathurin a Toppin po 16 - Ingram 30, McCollum a Williamson po 23

Toronto Raptors - Dallas Mavericks 125:136 (34:36, 33:30, 25:40, 33:30)
Najviac bodov: Quickley 28, Barrett 26, Barnes 19 (11 doskokov) - Dončič 30 (11 doskokov, 16 asistencií), Irving 29, Washington 23

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 132:123 pp (23:32, 29:21, 26:28, 25:22 - 29:20)
Najviac bodov: DeRozan 35 (10 doskokov), Vučevič 24 (13 doskokov), Dosunmu 21 - Mobley 25 (13 doskokov), Garland 23, Mitchell 19

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 110:101 (24:26, 26:27, 38:32, 22:16)
Najviac bodov: Edwards 34, Reid 19, Towns 13 (11 doskokov) - J. Jackson 33 (13 doskokov), Williams 16, G. Jackson 14

Denver Nuggets - Sacramento Kings 117:96 (28:35, 37:20, 35:17, 17:24)
Najviac bodov: J. Murray 32, Gordon 17, Caldwell-Pope 16 - K. Murray 21, Duarte 18, Monk 14

Los Angeles Clippers - Los Angeles Lakers 112:116 (30:29, 36:23, 30:25, 16:39)
Najviac bodov: Leonard 26, Harden 23, Mann 16 - James 34, Davis 20 (12 doskokov), Russell 18

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: NBA LeBron James DeMar DeRozan Toronto Raptors Memphis Grizzlies Chicago Bulls Los Angeles Lakers Minnesota Timberwolves Indiana Pacers Denver Nuggets New Orleans Pelicans Los Angeles Clippers Sacramento Kings Anthony Davis Kawhi Leonard Cleveland Cavaliers Dallas Mavericks Nikola Jokič Jamal Murray Jaren Jackson Jr. Luka Dončič Anthony Edwards Immanuel Quickley Evan Mobley