Skvelý výkon Zuzany Remeňovej nestačil: Slovensko v Holmenkollene do cieľa nedorazilo

Slovenská biatlonistka Zuzana RemeňováSlovenská biatlonistka Zuzana Remeňová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

HOLMENKOLLEN - Francúzski biatlonisti vyhrali preteky miešaných štafiet 7. kola Svetového pohára v nórskom Holmenkollene. Julia Simonová, Sophie Chauveauová, Fabien Claude a Quentin Fillon Maillet triumfovali časom 1:03:48,6 hodiny. Druhí skončili Švédi so stratou 32,2 sekundy a tretí finišovali domáci reprezentanti (+35,9 s).

Slovenský tím v zložení Mária a Zuzana Remeňové, Damián Cesnek a Tomáš Sklenárik stiahli z trate na treťom úseku a klasifikovali na 17. mieste.

Nedeľňajšie preteky odštartovali najlepšie Francúzi. Julia Simonová strieľala na ležke rýchlo a presne a vybehla z nej s náskokom 10 sekúnd pred Ingrid Landmarkovou Tandrevoldovou. Za nimi išli taktiež čisté Rakúšanka a Švédka a s jednou chybou Nemka a Američanka.

Mária Remeňová prišla na strelnicu na 12. mieste, no musela opravovať až tri rany a i keď sa tesne vyhla trestnému kolu, jej strata narástla na 50 sekúnd. Simonová vybielila aj stojku a keďže jej súperky zaváhali, jej náskok sa zvýšil na 24 sekúnd. Tandrevoldová sklopila bez problémov štyri terče, no potom sa zasekla a piaty jej nepadol ani s náhradnými nábojmi. Z trestného kola vybehla s minútovou stratou na 6. mieste. Na druhé sa dostala Lisa Theresa Hauserová z Rakúska a na tretie Švédka Mona Brorssonová.

M. Remeňová išla na dve trestné a na prvej výmene strácala už viac ako tri minúty. Simonová odovzdala Sophie Chauveauovej s náskokom 32 sekúnd pred súperkami. Francúzka na ležke zaváhala, ale rýchlo sa opravila a keďže chybovala aj Elvira Öbergová, mala k dobru až 42 sekúnd. Na tretie miesto sa posunula presná Ida Lienová z Nórska (+50,3 s) a za ňou sa doťahovali Nemky, Talianky a Češky.

Zuzana Remeňová trafila všetky terče a strácala 3:24,8 minúty. Chauveauová stojku zvládla a Fabienovi Cladueovi odovzdala s náskokom 33,9 s pred E. Öbergovou. Lienová sa na strelnici trápila a klesla na 5. miesto so stratou jeden a pol minúty. Pred ňu sa dostali Lisa Vittozziová a Sophia Schneiderová. Z. Remeňová potrebovala jeden náhradný náboj a Slovensko posunula z 21. až na 14. miesto (+4:04,6 min).

Claude potreboval na ležke jeden náhradný náboj a náskok pred Švédom Jesperom Nelinom klesol na 24 s. Tretí išiel Talian Lucas Hofer a za ním Nemec Benedikt Doll. Nór Tarjei Bö stiahol stratu na 1:10 min a posunul sa na piatu priečku.

Cesnek musel na trestné kolo, navyše ho na strelnici dobehol Claude a tak Slovákov stiahli z trate a klasifikovali na 17. mieste. Francúz potreboval na stojke dva náhradné náboje a Hofer sa tak dotiahol na rozdiel 12 sekúnd. Pol minúty strácal Nelin a už štvrtý Tarjei Bö, ktorý sklopil všetkých desať terčov, len 54 sekúnd. Na výmene sa posunul ešte o dve bližšie a do pokračovania stíhacej jazdy vyslal svojho brata Johannesa Thingnesa.

Na čele išiel Quentin Fillon Maillet, ktorý mal približne 18 sekúnd na Tommasa Giacomela. Francúz musel na ležke opravovať posledný terč a Talian sa dotiahol na šesť sekúnd, Švéd Martin Ponsiluoma mal manko 24,2 a J. T. Bö 43,1 sekundy. Na veternú strelnicu prišli prví dvaja spolu, Fillon Maillet rýchlo opravil jednu chybu, no Giacomel nie a musel na dve trestné.

Z nich vybehol s vyše minútovým mankom na Francúza a navyše len dve sekundy pred Ponsiluomom, Böom a Nemcom Philipp Nawrathom. V záverečnom kole sa tak rozbehol veľký boj o druhé miesto. Podľa očakávania nastúpil v stúpaní Bö, s ktorým udržal krok len Ponsiluoma a v závere mal viac síl.

V konečnom poradí miešaných štafiet v sezóne skončili prví Nóri, ktorí nazberali 465 bodov, druhí Francúzi stratil 99 a tretí Švédi o dva viac. Slovensko získalo 71 bodov a obsadilo 24. miesto.

7. kolo SP v Holmenkollene - mix štafety na 4x6 km: 1. Francúzsko (Julia Simonová, Sophie Chauveauová, Fabien Claude, Quentin Fillon Maillet) 1:03:48,6 h (0+6), 2. Švédsko (Mona Brorssonová, Elvira Öbergová, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma) +32,2 s (0+8), 3. Nórsko (Ingrid Landmarková Tandrevoldová, Ida Lienová, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö) +35,9 (1+10), 4. Taliansko +46,4 (2+9), 5. Nemecko +59,4 (0+10), 6. Slovinsko +2:40,1 (1+9), 7. Česko +3:30,6 (1+13), 8. Rakúsko +4:16,2 (4+11), 9. USA +4:16,3 (2+12), 10. Poľsko +5:11,9 (0+10), ... 17. SLOVENSKO (Mária Remeňová, Zuzana Remeňová, Damián Cesnek, Tomáš Sklenárik) +1 kolo

konečné poradie miešaných štafiet (po 6): 1. Nórsko 465 b, 2. Francúzsko 366, 3. Švédsko 364, 4. Nemecko 295, 5. Taliansko 293, 6. Rakúsko 241, ... 24. SLOVENSKO 71

Viac o téme: Slovensko Francúzsko Tomáš Sklenárik Julia Simonová Quentin Fillon Maillet Fabien Claude Mária Remeňová Zuzana Remeňová Damián Cesnek Sophie Chauveauová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy