Slovenky zostali pred bránami finále: Forsterová s druhým najlepším časom kariéry

Stanislava ŠkvarkováStanislava Škvarková Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

GLASGOW - Slovenské reprezentantky Viktória Forsterová a Stanislava Škvarková nepostúpili do finále behu na 60 m prek. na halových MS v Glasgowe.

Forsterovej nestačil ani druhý najlepší čas kariéry a sezónne maximum 8,04 s. Škvarková zabehla 8,16, o päť stotín sekundy horšie ako v rozbehu.

Forsterová obsadila konečné 14. miesto, keď v druhom behu skončila šiesta. "Je to úplne super na túto sezónu. Štart do nej bol síce úžasný, no ďalšie preteky ukázali, že nemám od seba veľa očakávať. Na štvrtej prekážke som trochu zazmätkovala, no tento výkon ma veľmi potešil.

Konečne som pocítila ten pravý pretekový adrenalín," tešila sa po dobehu Forsterová v rozhovore pre Českú televíziu.

Škvarková obsadila v rozbehu pôvodne prvé miesto pod čiarou postupu do semifinále, no po zranení a odhlásení sa holandskej súperky Maayke Tjin a Limovej dostala šancu štartovať medzi najlepšou dvadsaťštvorkou. Nastúpila v prvom semifinále a dobehla na 7. mieste. V celkovej klasifikácii jej patrilo 20. miesto.

"Teším sa, že som si mohla zapretekať na majstrovstvách sveta. Mala som v hlave vylepšenie osobného maxima. Nevyšlo to, podarí sa to nabudúce," povedala Škvarková pre atletika.sk.

Halové MS v Glasgowe - semifinále:
ŽENY

60 m prek. - I. semifinále: 1. Devynne Charltonová (Bah.) 7,72 s, 2. Pia Skrzyszowská (Poľ.) 7,78, 3. Cindy Semberová (V. Brit.) 7,95,... 7. Stanislava ŠKVARKOVÁ (SR) 8,16

II. semifinále: 1. Cyréna Sambová-Mayelová (Fr.) 7,73, 2. Sarah Lavinová (Ír.) 7,90, 3. Luca Kozáková (Maď.) 7,95,... 6. Viktória FORSTEROVÁ (SR) 8,04

Viac o téme: Stanislava Škvarková Viktória Forsterová Halové MS v atletike 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy