Víťazi pohára Dušana Pašeka neskrývajú nadšenie: Je to začiatok niečoho špeciálneho

Na snímke zľava brankár Popradu Adam Vay, Markus Suchý (Poprad) a Marek Hecl (Zvolen)Na snímke zľava brankár Popradu Adam Vay, Markus Suchý (Poprad) a Marek Hecl (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

POPRAD - Hokejisti Popradu sa v predstihu tešia z prvého miesta po základnej časti Tipos extraligy 2023/2024. V predposlednom 49. kole totiž vyhrali na ľade Zvolena 4:3 po predĺžení a zaistili si pohár Dušana Pašeka.

Ten pripadne mužstvu, ktoré ovládne základnú časť najvyššej slovenskej súťaže. „Sme radi za prvenstvo, pracovali sme tvrdo celú sezónu a za to sme boli odmenení prvým miestom. Sme radi, že sme to vo Zvolene ukopali a nemusíme na to myslieť pred posledným zápasom základnej časti.

Už sa iba pripravíme na playoff,“ prezradil bezprostredné pocity po triumfe vo Zvolene popradský útočník Tomáš Záborský a pustil sa aj do hodnotenia základnej časti: „Mali sme nejaké ciele pred sezónou, vyhrali sme Tatranský pohár, teraz Pašekov za základnú časť, ale pokiaľ nevyhráte posledný zápas v sezóne, tak si to nikto nepamätá.

Bolo to ako na húsenkovej dráhe, mali sme výborný začiatok, potom sa to trošku zadrhlo, prišla kríza, ale neskôr sme sa dostali na víťaznú vlnu a už sme to nepustili. Teraz na konci sme si to trošku pokazili, lebo máme veľa hráčov chorých. Musíme hrať aj s chorobami.

Využijeme nasledujúci voľný čas na to, aby sme sa doliečili a boli pripravení na play off. Sústredíme sa hlavne na play off, to je pre nás priorita.“ Popradčania si zabezpečili prvýkrát v histórii prvenstvo v dlhodobej časti v najvyššej slovenskej súťaži. Ich dovtedajším najlepším umiestnením bola druhá priečka v ročníku 2010/2011.

„Je to začiatok niečoho špeciálneho. Chceli sme tento triumf po základnej časti a postaviť to ako dobré východisko na play off, ktoré je najdôležitejšie. Odviedli sme dobrú robotu, môžeme byť na seba hrdí, ale stále nekončíme. Pred nami sú ďalšie zápasy, ktoré chceme zvládnuť,“ prezradil americký útočník z Popradu Ryan Dmowski, ktorý sa vo Zvolene postaral o víťazný gól v predĺžení.

Postup už nemajú vo vlastných rukách

Hokejisti Zvolena smútia. Po prehre s Popradom totiž nemajú priamy postup do playoff vo vlastných rukách. Momentálne sú na siedmej priečke so stratou bodu na šiestu pozíciu zaručujúcu spomínanú účasť v play off.

„Škoda tohto zápasu. Dostali sme sa do vedenia, potom Poprad otočil zápas, vyhrával o gól, dotiahli sme to a vyrovnali, no škoda, že to išlo do predĺženia a nestrelili sme ešte víťazný gól v riadnom hracom čase. Mali sme tam šance. V predĺžení sme inkasovali a berieme iba bod. Nuž musíme sa teraz pozerať ďalej, už to nezmeníme.

Sústredíme sa na piatkový zápas, v ktorom chceme brať tri body v Nových Zámkoch a uvidíme ako sa vyvinú ostatné duely,“ vravel po prehre zvolenský útočník Peter Zuzin, ktorý strelil Popradčanom dva góly, no ani tie nestačili na viac než zisk jedného bodu.

K tomu ešte poznamenal: „Som rád za dva góly, ale mal som šance aj na strelenie tretieho, ten by nás možno doviedol k trom bodom, ale už sa netreba pozerať dozadu. Máme pred sebou jeden cieľ a ten je bodovať v Nových Zámkoch za tri body.“

Zvolenčania v tejto sezóne nad Popradom nevyhrali ani jeden zápas. „Asi nám nesadli zápasy s nimi, neviem, čím to je. Poprad má kvalitné mužstvo, o dosť kvalitnejšie ako roky predtým. Asi sme nemali šťastie tento rok nad nimi vyhrať,“ dodal Zuzin.