VIDEO Nadal späť na kurtoch: Prehral, ale proti Alcarazovi vytiahol úder ako za zlatých čias

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Tertius Pickard

LAS VEGAS - Španielsky tenista Rafael Nadal odohral od US Open 2022 iba dvanásť oficiálnych zápasov.

Trápili ho problémy s bedrovým kĺbom na ľavej nohe, ktoré sú pravdepodobne na ústupe. Víťaz 22 grandslamových turnajov absolvoval v nedeľu exhibičný duel pod záštitou platformy Netflix v Las Vegas proti krajanovi Carlosovi Alcarazovi, ktorému podľahol 6:3, 4:6 (12:14).

Tridsaťsedemročný Nadal nevykazoval žiadne známky zranenia. "Hralo sa mi dobre. Bolo to lepšie, ako som očakával," povedal Nadal, ktorého čaká už tento týždeň štart na turnaji v Indian Wells.

"Potrebujem tráviť čo najviac času na okruhu, či už hraním turnajov alebo trénovaním s poprednými hráčmi. Potrebujem sa dostať do rytmu," dodal Nadal, ktorý pre zdravotné problémy vynechal januárový Australian Open.

Vrcholom roka pre neho by mal byť štart na Roland Garros. Parížsky grandslam vyhral rekordných 14-krát.

Viac o téme: Rafael Nadal Carlos Alcaraz