VIDEO Prečo práve tu?! Petra Vlhová sa vracia k najťažšiemu momentu kariéry

V novom seriáli Comeback sa Petra Vlhová vracia k momentu, keď si poranila kolena na zjazdovke v JasnejV novom seriáli Comeback sa Petra Vlhová vracia k momentu, keď si poranila kolena na zjazdovke v Jasnej Zdroj: repro foto YouTube/Niké je tipovanie

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Ja si hovorím, že som bojovník. Budem bojovať do konca a verím, že sa vrátim na svahy a budem opäť vyhrávať. Petra Vlhová sa vracia k momentu, ktorý definitívne poznačil jej úspešnú športovú kariéru.

V spolupráci s firmou Niké, ktorá ju dlhé roky podporuje, vznikol unikátny seriál Comeback. Ten bude mapovať Vlhovej návrat po ťažkom zranení kolena. Fanúšikovia budú môcť nahliadnuť za oponu, kde sa odohrávali ťažké chvíle, ktoré prišli po nešťastnom páde na domácej zjazdovke v Jasnej.

"V modrej bránke som spravila školácku chybu, spadla som na vnútornej lyži. Problém bol aj ten, že som sa hneď snažila postaviť. Vtedy mi chytilo lyžu a koleno spravilo dva cvaky," povedala s odstupom času o najťažšom momente kariéry Vlhová v prvej časti seriálu.

"Prečo práve tu?!" pokračuje Petra v emotívnom úvode videa. "Bola to ako veľká čierna bariéra v našich mysliach. Bolo to niečo, čo si podľa mňa bude pamätať do konca života," dodáva tréner Mauro Pini.

Táto zlá situácia je vlastne aj príležitosť vyrásť

Po prvotnom vytriezvení zo šoku, nasledoval presun do Švajčiarska. Kým Shiffrinová a spol. bojovali pod Chopkom o víťazstvo v slalome, Vlhová už smerovala na kliniku Hôpital du Valais, kde okamžite
absolvovala vyšetrenia a následnú operáciu predného skríženého väzu.

Pri sebe mala skvelý tím ľudí - manželov Ivanu a Milana Gašpárekovcov. "Bolo pre mňa dôležité, že boli stále pri mne. Smejeme sa, že ja som ich dieťa," pokračuje vo videu dvadsaťosemročná hviezda spod Tatier.

Operácia dopadla úspešne. Koleno vyzerá v poriadku a teraz nasleduje dlhá a ťažká rekonvalescencia. "Táto zlá situácia je vlastne aj príležitosť vyrásť. Či už ako človek, ale aj ako športovec," povedal vo videu tréner Pini.

"Robím pokroky a verím, že to bude lepšie a lepšie," dodáva na záver usmiata Vlhová. Okamžite po operácii urobila prvé kroky s barlami a už teraz je jasné, že po návrate na súťažné svahy bude silnejšia, než kedykoľvek predtým.

Viac o téme: Petra Vlhová Comeback
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Niké je lyžovanie; FOTO: Instagram/petravlhova13
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy