Šok spred troch týždňov hodili za hlavu: Bavori sa na pokraji vypadnutia dokázali zomknúť

Radosť hráčov Bayernu z góluRadosť hráčov Bayernu z gólu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov postúpili do štvrťfinále Ligy majstrov. Bavori v domácej odvete vymazali prehru 0:1 z Ríma a Lazio zdolali 3:0.

Bayern vstúpil do odvety v slabšej forme a s viacerými absenciami najmä v obrane, no odhodlaný čo najrýchlejšie zmazať manko z úvodného stretnutia. Pri počiatočnom tlaku mal dobrú šancu Musiala, ktorý po signáli z rohu tvrdo vypálil, ale Provedel si dal pozor. Lazio hrozilo len sporadicky a vypracovalo si len jednu šancu.

V 37. minúte Dier nadvihol center z ľavej strany a Immobile už hlavou nedokázal loptu umiestniť. Bavori dlho nevedeli prejsť cez obranu hostí, no v závere polčasu udreli. V 39. minúte po centri z ľavej strany vrátil loptu pred päťku Müller a Kane ju pretlačil do siete. Následne z dobrej pozície netrafil Musiala, ale v nadstavenom čase prišiel druhý gól domácich.

Po rohu vystrelil de Ligt a Müller tečoval loptu za Provedela. Bayern v prvom dejstve nepustil súpera ku strele na bránku a nezmenilo sa to ani po hodine hry. V 61. minúte prišla ďalšia rana pred Lazio, keď sa zranil jeho kapitán a najlepší strelec Immobile.

Odvtedy prešlo len šesť minút, keď Provedel vyrazil Saneho strelu presne pred Kanea a bolo 3:0. Domáci tak v dvojzápase viedli 3:1 a v závere si postup bez problémov postrážili. Lazio bolo vpredu bezzubé a v druhej časti malo iba jedinú strelu.

Odveta osemfinále LM:
Bayern Mníchov - Lazio Rím 3:0 (2:0)
Góly: 39. a 66. Kane, 45.+2 Müller. Rozhodoval: Vinčič (Slov.), ŽK: Romagnoli, Cataldi, Pellegrini (všetci Lazio).

Bayern: Neuer - Kimmich, de Ligt, Dier, Guerreiro (78. Davies) - Pavlovič, Goretzka - Sane (89. Laimer), Müller (78. Tel), Musiala (90.+1 Gnabry) - Kane

Lazio: Provedel - Marušič, Gila, Romagnoli, Pellegrini - Guendouzi, Vecino (61. Cataldi), Luis Alberto (80. Kamada) - Zaccagni (61. Isaksen), Immobile (61. Castellanos), Anderson (75. Pedro)
/prvý zápas: 0:1, postúpil Bayern/