Nezhody s trénerom? Excelentná odpoveď, Mbappé odkopol špekulácie do siete súpera

Kylian Mbappé opäť spasiteľom PSGKylian Mbappé opäť spasiteľom PSG Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

SAN SEBASTIAN - Francúzsky útočník Kylian Mbappé prekonal ďalšiu métu. Dvoma gólmi pomohol futbalistom Parížu St. Germain k víťazstvu 2:1 v odvete osemfinále Ligy majstrov na ihrisku San Sebastianu a postupu.

Bol vyhlásený za hráča zápasu a vo veku 25 rokov a 76 dní sa stal druhým najmladším futbalistom, ktorý v prestížnej pohárovej súťaži nastrieľal 45 gólov. Mladší bol iba Lionel Messi. Mbappé po stretnutí poprel, že by mal nezhody s trénerom Luisom Enriquem, o ktorých sa špekulovalo.

S trénerom nemám žiadny problém

Len jedno z predchádzajúcich piatich stretnutí odohral Mbappé celých 90 minút. V poslednom ligovom zápase v Monaku (0:0) bol striedaný už cez prestávku a druhý polčas sledoval po boku matky z tribúny. "Skôr, či neskôr, sa musíme naučiť hrať bez Kyliana. Robím len to, čo je najlepšie pre celý tím," povedal kouč Luis Enrique.

Kylian Mbappé oslavuje gól Galéria fotiek (12) Kylian Mbappé oslavuje gól v osemfinále Ligy majstrov Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

Odvetu v San Sebastiane odohral Mbappé celú. S kapitánskou páskou na rukáve si dvoma gólmi vylepšil bilanciu na šesť presných zásahov a je na čele streleckej tabuľky súťaže s Harrym Kanom z Bayernu Mníchov. "S trénerom nemám žiadny problém," uviedol kanonier po stretnutí v rozhovore pre Canal+.

Mbappé podľa médií odíde po sezóne z PSG do Realu Madrid, zostáva už len oficiálne potvrdenie zo strany španielskeho giganta. Dvadsaťpäťročný útočník nastrieľal v tejto sezóne za klub 34 gólov v 34 súťažných zápasoch. Mužstvu pomohol k prvému postupu do štvrťfinále Ligy majstrov od roku 2021, základom bola už domáca výhra 2:0 v prvom stretnutí.

"Som veľmi spokojný. Chceli sme nielen postúpiť, ale aj vyhrať a odohrať pokojný zápas. Mali sme v pláne rýchly gól, čo sa podarilo. Ak by sme inkasovali ako prví, všetko sa ešte mohlo skomplikovať. Museli sme utlmiť ich nádeje hneď na začiatku. To sa nám podarilo a sme veľmi radi, že sme opäť vo štvrťfinále. Chcem hrať čo najviac, zakaždým sa snažím odviesť čo najlepší výkon. A Liga majstrov ma obzvlášť motivuje," povedal Mbappé.

Najnebezpečnejší hráč na planéte

PSG počas úvodnej hodiny odvety dominoval v strede poľa a Mbappé, ktorého bývalý anglický útočník Michael Owen na TNT Sports opísal ako "pravdepodobne najnebezpečnejšieho hráča na planéte v tejto chvíli", mal potrebnú podporu spoluhráčov.

"Musím mužstvo pochváliť, všetci podali výborný výkon. Boli sme solídni v obrane a veľmi efektívni smerom dopredu," uviedol kouč Luis Enrique. Jeho tím vedie francúzsku ligu a neprehral 21 súťažných zápasov od novembrovej porážky 1:2 na ihrisku AC Miláno.

Kylian Mbappé obohráva Igora Galéria fotiek (12) Kylian Mbappé obohráva Igora Zubeldiu Zdroj: SITA/AP/Alvaro Barrientos

Domácim futbalistom sa proti favoritovi nedarilo a čestný úspech klubu z Baskicka zabezpečil iba Mikel Merino, keď znížil na priebežných 1:2. V 63. minúte Sociedadu neuznali gól Barrenetxea pre ofsajd. "V Lige majstrov sú všetci súperi ťažkí, ale bohužiaľ nám vyžrebovali asi toho najťažšieho, s ktorým sme sa mohli stretnúť," povedal Merino.

Klub z Baskicka nehral v Lige majstrov od sezóny 2013/14. Jeho najlepšie európske ťaženie bolo v ročníku 1982/83, keď sa dostal do semifinále Európskeho pohára.