Vo vypätom zápase neudržali nervy na uzde: Asociácia obvinila anglický klub aj trénera

Žltá karta pre talent Liverpoolu Jaydena Dannsa v zápase Nottingham Forest FC vs Liverpool FC Žltá karta pre talent Liverpoolu Jaydena Dannsa v zápase Nottingham Forest FC vs Liverpool FC Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Anglická futbalová asociácia obvinila Nottingham Forest a trénera Stevena Reida z nešportového správania v zápase Premier League proti FC Liverpool (0:1). Informovala o tom agentúra DPA.

Po skončení sobotňajšieho duelu prišlo ku konfrontácii medzi jedným z koučom domáceho tímu a rozhodcom Paulom Tierneym. Nottingham prehral po góle Darwina Nuneza z 99. minúty a po zápase cítili jeho hráči krivdu.

K postrannej čiare prišiel aj majiteľ klubu Evangelos Marinakis, ktorý smeroval rozhorčenie k Tierneymu. Hlavný arbiter nadstavil k riadnemu hraciemu času osem minút, pričom v závere tohto časového úseku mohli domáci získať loptu späť po tom, čo bola hra prerušená pre zranenie obrancu hostí Ibrahima Konateho.

Po tom, čo sa Konate zapojil do hry, dal Tierney loptu brankárovi Liverpoolu Caoimhinovi Kelleherovi, ktorý začal akciu s následným gólovým koncom.

Viac o téme: Steven Reid Nottingham Forest