Takýto verdikt sa dal očakávať: Pospíšil vyfasoval od NHL trest za nebezpečný faul

Slovenský hokejista Martin PospíšilSlovenský hokejista Martin Pospíšil Zdroj: SITA/AP/Bebeto Matthews

CALGARY - Slovenský hokejista a útočník Calgary Flames Martin Pospíšil bol suspendovaný na tri zápasy za nebezpečný faul na obrancu Vincea Dunna zo Seattle Kraken.

K nárazu o mantinel prišlo v tretej tretine pondelkového súboja medzi Flames a Kraken, ktorý Pospíšilovo mužstvo prehralo 2:4. Slovenský útočník v danom zápase skončil predčasne, keďže inkasoval trest 5+DKZ. Duel nedohral ani Vince Dunn a vynechal aj utorňajšie stretnutie na ľade Winnipegu. Pospíšil dostal dištanc prvý raz v kariére NHL.

Pospíšil sa prezentoval tvrdým bodyčekom aj v 28. minúte, keď atakoval švédskeho beka Adama Larssona. Tento hit však rozhodcovia vyhodnotili ako čistý a Pospíšil dostal iba menší trest za následnú šarvátku s Tyeom Kartyem.

Podľa podmienok kolektívnej zmluvy prišiel Pospíšil na základe priemerného ročného platu o takmer 12-tisíc dolárov (približne 11.000 eur). Peniaze poputujú do fondu pomoci hráčov v núdzových situáciách.

24-ročný Zvolenčan, ktorý vo februári podpísal dvojročné predĺženie kontraktu s Calgary, tak vynechá najbližšie tri zápasy svojho mužstva - proti Tampe Bay, Floride a Caroline. V doterajšom priebehu ročníka nazbieral šesť gólov a 15 kanadských bodov.

Viac o téme: NHL Calgary Flames Martin Pospíšil