VIDEO Regendova vydarená sezónna premiéra, krvilačné šelmy Colorada zničili Detroit

Pavol Regenda (vpravo) forčekuje hviezdu Ottawy Tima Stützleho, za nimi center Glenn GawdinPavol Regenda (vpravo) forčekuje hviezdu Ottawy Tima Stützleho, za nimi center Glenn Gawdin Zdroj: SITA/AP/Jae C. Hong

ANAHEIM - Slovenský hokejista Pavol Regenda odohral za Anaheim prvý zápas v sezóne. Ducks zvíťazili v noci na štvrtok v NHL nad Ottawou 2:1.

Regenda strávil na ľade 12:15 min a na bránku Senators vyslal jednu strelu. Zápas strávil v treťom útoku s Benoitom Groulxom a Jakobom Silfverbergom. Regendu povolali do prvého tímu Anaheimu po tom, čo vedenie "káčerov" vymenilo do Edmontonu Adama Henriqueho a Sama Carricka.

Vlani odohral za Anaheim 14 duelov a získal tri body za gól a dve asistencie. V tomto ročníku pôsobil na farme San Diego Gulls v AHL, kde absolvoval 38 zápasov, strelil 16 gólov a pridal 13 asistencií.

Brady Tkachuk sa tlačí Galéria fotiek (30) Brady Tkachuk sa tlačí pred brankára Lukáša Dostála Zdroj: SITA/AP/Jae C. Hong

Hrdinom duelu bol český brankár Lukáš Dostál, ktorý zneškodnil 29 striel hráčov Senators. "Vidím, že je to neuveriteľne súťaživý hráč. Ak sa mu nedarí, berie svoj výkon na seba. Je prvý, kto sa pozrie do zrkadla si povie si , že to mohol urobiť lepšie," povedal tréner Greg Cronin na adresu Dostála.

Čech dostal tretíkrát v rade prednosť pred Johnom Gibsonom. Hostia viedli od 3. minúty vďaka Markovi Kastelicovi. Ducks sa však presadili v úvode druhej a tretej tretiny a triumfovali v troch z predchádzajúcich štyroch zápasov.

Za domácich sa presadili Ryan Strome a Alexander Killorn. Pre oboch to bol ich desiaty gól v sezóne. Ottawa neuspela v piatom stretnutí za sebou.

Matthews opäť skóroval

Matthews vsietil proti Buffalu 54. gól v sezóne a upevnil si pozíciu najlepšieho strelca súťaže. Americký útočník sa presadil 40 sekúnd pred koncom extra času.

Auston Matthews prihráva v Galéria fotiek (30) Auston Matthews prihráva v netradičnej hokejovej pozícii Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Nathan Denette

"Len som sa tam snažil nájsť si priestor a Mitch (pozn. Mitchell Marner) to pekne zahral, keď sa zbavil súpera. Dostal som sa medzi dvoch hráčov pred bránkou a on mi krásne prihral. Snažil som sa rýchlo vystreliť okolo obrancu a mal som šťastie, že to tam padlo," uviedol Matthews podľa nhl.com.

Presadil sa aj William Nylander, ktorý otvoril skóre duelu v 23. minúte, ale o necelé štyri minúty vyrovnal Victor Olofsson.

"Lavíny" zasypali Detroit

Avalanche zvíťazili v štvrtom z uplynulých piatich zápasov. Výrazný podiel mal na tom prvý útok domácich. Okrem obrancu Makara získal 4 body aj MacKinnon. Dvadsaťosemročný Kanaďan má na konte už 109 bodov a je najproduktívnejším hráčom ligy. Mikko Rantanen dosiahol štyri asistencie. Jonathan Drouin dal gól a pridal asistenciu.

Súboj osmičiek - Cale Galéria fotiek (30) Súboj osmičiek - Cale Makar a Ben Chiarot Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

Makar strelil prvýkrát v kariére hetrik: "Odkedy som hral za juniorov, nedosiahol som tri góly v zápase. A predtým to bolo veľmi dávno," uviedol Makar, ktorý odohral svoj 297. zápas v NHL. "Mal som veľa zápasov s dvoma presnými zásahmi, ale dnes to bola jednoducho iná atmosféra. Bolo to celkom v pohode."

Pochválil ho aj MacKinnon: "Je úžasný. Myslím si, že už mal veľa príležitostí na hetrik. Musím však priznať, že ho nie je ľahké dosiahnuť. Ja sám ich veľa nemám." Detroit viedol v prvej tretine 1:0 aj 2:1 zásluhou Robbyho Fabbriho a Davida Perrona, ale už v prvej Colorado vyrovnalo a v ďalší dvoch častiach pridalo päť gólov. Red Wings prehrali tretíkrát v rade.

NHL - sumáre:

Toronto Maple Leafs - Buffalo Sabres 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 23. Nylander (Bertuzzi, Domi), 65. Matthews (Marner, Rielly) – 27. Olofsson (Girgensons). Brankári: Samsonov - Luukkonen, strely na bránku: 27:25.

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 7:2 (2:2, 3:0, 2:0)
Góly: 6. Makar (Toews, MacKinnon), 18. MacKinnon (Rantanen, Makar), 29. Lehkonen (Rantanen, MacKinnon), 37. Makar (Rantanen, MacKinnon), 40. Makar (Rantanen, Drouin), 48. Drouin (Colton, Manson), 56. Foudy (Kiviranta) – 2. Fabbri (DeBrincat, Gostisbehere), 14. Perron (Copp, Määttä). Brankári: Georgijev - Lyon (41. Reimer), strely na bránku: 54:29.

Anaheim Ducks - Ottawa Senators 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 25. Strome (Vatrano, Leason), 44. Killorn (Zellweger, Fowler) – 3. Kastelic (Zub, Highmore). Brankári: Dostál - Sögaard, strely na bránku: 16:30.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 30

Viac o téme: NHL Detroit Red Wings Ottawa Senators Buffalo Sabres Colorado Avalanche Nathan MacKinnon Anaheim Ducks Toronto Maple Leafs Auston Matthews Pavol Regenda Cale Makar
  • Zdroj: TASR, Športky