Čakali ste, že budeme brániť? Krutá facka aj pre Haraslína, Liverpool ukázal kvalitu

Lukáš Haraslín a Wataru Endo v súbojiLukáš Haraslín a Wataru Endo v súboji Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Sparťan Lukáš Haraslín považoval domácu prehru 1:5 s Liverpoolom v úvodnom osemfinálovom stretnutí Európskej ligy za krutú.

Vedúci tím anglickej futbalovej ligy podľa neho uštedril obhajcovi českého titulu lekciu z efektivity. Myslí si však, že Pražania môžu mať hlavy hore. Povedal to v rozhovore s novinármi.

"Z výsledku sme sklamaní, ale môžeme mať hlavy hore za predvedenú hru. Výsledok je krutý. Niektorí možno očakávali, že cúvneme a budeme brániť, ale chceli sme hrať svoju hru. Aj preto sme sa dostali do šancí, ktoré sme si vypracovali. Možno sme tým Liverpool zaskočili. Dali nám ale lekciu z efektivity a svoje šance využili. Ja a moje mužstvo nie," uviedol Haraslín.

Treba mať hlavy hore

Defenzívne poňatie hry by podľa neho nebolo dobré. "Keby sme sa v desiatich mali zatiahnuť pod loptu a len čakať, čo sa stane, tak by nás možno zatlačili ešte viac, pretože kvalitu v ofenzíve majú neskutočnú.

Práve vysokým napádaním sme ich miestami dostali pod tlak, robili chyby a odkopávali loptu. Môže nás tešiť, že aj hráči takéhoto kalibru boli pod tlakom. V útočnej fáze ale boli nepríjemní a nie nadarmo hrajú v Liverpoole," vyhlásil so 14 gólmi najlepší strelec Sparty v sezóne.

"Treba mať hlavy hore. Zahrali sme si s top mužstvom na svete. Treba hľadať pozitívne veci na zápase. Uvidíme, čo bude na Anfielde," poznamenal dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant, ktorý vo februári predĺžil so Spartou zmluvu. Odveta sa hrá o týždeň v Anglicku. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: AC Sparta Praha Lukáš Haraslín Liverpool FC
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy