Taliani hovoria o arogancii, Miláno sa ešte zapotí: Pripravte sa, v Edene nájdete peklo, nie raj

Hráči AC Miláno oslavujú gól proti pražskej SparteHráči AC Miláno oslavujú gól proti pražskej Sparte Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Slová uznania si v Taliansku vyslúžili futbalisti pražskej Slavie.

V úvodnom zápase osemfinále Európskej ligy podľahli AC Miláno 2:4, miestne médiá ale oceňujú, že aj v dlhom oslabení bez vylúčeného Dioufa dokázal tím trénera Jindřicha Trpišovského favoritovi na San Sire výrazne skomplikovať život. Talianska tlač varuje "Rossoneri", že odveta v Edene môže byť za týždeň ešte veľmi náročná. 

Milánsky gigant dostal výhodu dlhej početnej prevahy, slavista Diouf inkasoval červenú kartu už v 26. minúte. Talianski komentátori s ohľadom na to očakávali, že si domáci poradia so súperom oveľa lepšie.

"Rossoneri nežiari, ale blíži sa štvrťfinále," uviedla La Repubblica.

"Pioliho tím sa trápil proti Čechom, ktorí dlho hrali s desiatimi mužmi. Ak Sparta plače, Slavia sa trochu smeje. A Miláno má trochu obavy. Smolný štvrtok bol predpovedaný hráčom dvoch pražských celkov na úvod osemfinále Európskej ligy. Spartu doma prevalcoval Liverpool, na rozdiel od Slavie," pripomenul denník výsledok 1:5 z Letnej.

El Hadji Malick Diouf Galéria fotiek (10) El Hadji Malick Diouf obdržal od hlavného rozhodcu červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

"Slavia dobre zareagovala na vylúčenie. Stále je veľká nádej pre hostí, ktorí v druhom polčase v desiatich mužoch predviedli skvelý výkon," vyzdvihol Vieri Capretta, reportér oficiálnych stránok UEFA.

"Miláno, trochu rizika, ale nevadí: 4:2 proti Slavii Praha a bližšie štvrťfinále," napísala Gazzetta dello Sport.

Cieľ, ktorý nezodpovedá realite

"Všetko je v poriadku, končí sa to dobre, ale neúprosne existujú dva uhly pohľadu. Krátkodobý sa usmieva: náskok dvoch gólov je dobrý náskok do pražskej Eden Areny. Podľa priebehu štvrtkového večera v Miláne je predstava postupu až do finále v Dublinu cieľom, ktorý nezodpovedá realite faktov," upozornil denník.

Olivier Giroud a jeho Galéria fotiek (10) Oslavy francúzskeho útočníka Oliviera Girouda Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

V Prahe sa budú musieť poriadne zapotiť

"Výsledok neodráža veľký rozdiel v technických schopnostiach medzi oboma tímami, ale bol predovšetkým oveľa únavnejší, než sa očakávalo s ohľadom na početnú prevahu cez hodinu hry. Rossoneri, zahalení strachom, v určitom okamihu dokonca riskovali remízu 3:3. V Prahe sa budú musieť poriadne zapotiť," dodala Gazzetta dello Sport.

Pioliho tím stráca v Serii A z tretieho miesta na vedúci Inter Miláno šestnásť bodov a v domácom pohári vypadol vo štvrťfinále. Európska liga je pre neho poslednou nádejou na zisk trofeje v sezóne.

"Najlepšie bude, keď si Milánski vložia do hlavy, že cesta do finále v Dubline 22. mája nebude jednoduchá. Pripravte sa a nenechajte sa zmiasť názvom. V Edene nájdu peklo. Príliš veľa defenzívnych chýb a istá arogancia na začiatku druhého polčasu skomplikovali ideálny scenár. V Prahe budú potrebovať pevné nervy, aby sa nedostali do problémov," napísal denník Corriere della Sera.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha Európska liga AC Miláno Stefano pioli Jindřich Trpišovský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy