Nemá to zmysel už ďalej siliť: Mikaela Shiffrinová definitívne hádže flintu do žita!

Na snímke americká lyžiarka Mikaela ShiffrinováNa snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Zdroj: TASR/AP/Alessandro Trovati

DENVER - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová sa do súťažného diania po zranení kolena vráti v nedeľu v slalome Svetového pohára v Are.

Vo švédskom stredisku sa však nepredstaví v obrovskom slalome a do konca sezóny už nenastúpi v kĺzavých disciplínach. S veľkou pravdepodobnosťou tak neobháji celkový triumf v hodnotení seriálu.

Shiffrinová oznámila svoje rozhodnutie v piatok prostredníctvom videokonferencie. Dvadsaťosemročná Američanka viedla celkové hodnotenie až do januárového pádu v zjazde v Cortine d'Ampezzo, ktorý zmaril jej plány na zisk veľkého krištáľového glóbusu šiestykrát v kariére. O prvenstvo tak zabojujú vo zvyšku sezóny Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá má na konte 1594 bodov a Talianka Federica Brignoneová so ziskom 1268 bodov. Rodáčka z Colorada je tretia (1209).

Shiffrinovej najbližším cieľom je zisk ôsmeho malého glóbusu za slalom v kariére. Hodnotenie disciplíny vedie so 630 bodmi. Druhá je Slovenka Petra Vlhová (505), ktorá má však už pre zranenie po sezóne. Tretia Nemka Lena Dürrová má na konte 442. Do konca sezóny zostávajú už iba dva slalomy. Informovala DPA.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Are
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy