Nepremenená penalta ich mohla vyjsť draho: Barcelona sa na tesný triumf natrápila

Hráč Barcelony Ilkay Gündogan nepremieňa penaltuHráč Barcelony Ilkay Gündogan nepremieňa penaltu Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v piatkovom stretnutí 28. kola španielskej La Ligy nad RCD Mallorca 1:0 a v neúplnej tabuľke sa dostali na druhé miesto pred Gironu.

O triumfe Kataláncov rozhodol presným zásahom v 73. minúte Lamine Yamal. V prvom polčase nepremenil jedenástku Ilkay Gündogan.

V zostave Mallorky chýbal pre zranenie slovenský stopér Martin Valjent, jeho krajan brankár Dominik Greif sledoval duel iba z lavičky náhradníkov. Ich tímu patrí v tabuľke 15. priečka.

La Liga - 28. kolo:
FC Barcelona - RCD Mallorca 1:0 (0:0)
Gól: 73. Yamal
/D. Greif bol na lavičke náhradníkov, M. Valjent (obaja Mallorca) nefiguroval v zápise o stretnutí/