VIDEO Mali to vo svojich rukách a zvládli to: Zaslúžený postup, Slovan urobil kus dobrej práce

Na snímke v pozadí tréner Slovana Peter OremusNa snímke v pozadí tréner Slovana Peter Oremus Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava splnili úlohu favorita a v poslednom 50. kole Tipos extraligy zdolali Liptovský Mikuláš 5:2.

Zverenci Petra Oremusa si tak na poslednú chvíľu zaistili priamy postup do štvrťfinále, kde ich čakajú vo veľkom derby Košice. V konečnom zúčtovaní to Slovanu stačilo na piate miesto, čo by ešte v decembri tipoval málokto.

Začiatok "retro" stretnutia bol v znamení rozlúčky s hokejovou kariérou Romana Kukumberga, ktorý strávil na ľade niekoľko úvodných sekúnd a hokeju dal zbohom po boku svojho syna.

Decentný úvod využili lepšie Liptáci, ktorý vlažných Slovanistov zaskočili a išli do vedenia už po pár úvodných minútach. "Belasí" sa ale okamžite prebrali a zobrali opraty zápasu pevne do svojich rúk. Hráči MHk nestačili na domácich najmä pohybom a to rázne využil Liam Pecararo, ktorý ešte do prvej prestávky otočil stav.

"Dali sme príležosť mladým chalanom a tým, čo hrali menej. Chceli sme vyhrať, ale nehrali sme dobre v oslabeniach. Robili sme chyby a súper bol dôraznejší pred bránkou, Ale pred chalanmi klobúk dolu, za výkon si zaslúžia pochvalu," povedal manažér Liptákov Maris Jass.

V druhej tretine Slovan zahodil viacero sľubných príležitostí a Mikulášu sa podarilo vyrovnať. Pri vylúčení Hraška skóroval Mahbod a Slovan opäť viedol o gól. V tretej tretine hostia odpadli a dvoma presilovkovými gólmi si Slovan pred výbornou kulisou poistil vedenie a spomínaný postup do štvrťfinále.

Slovan si postup zaslúži

V drese Slovana sa dvakrát presadili legionár Samson Mahbod a Liam Pecararo, no tréner Oremus pochválil celý tím.

"Nič len triumf nás mohol posunúť do šestky, to je vždy zložité. Ale chalani to zvládli. Ale my sme si to vybojovali už skôr, z 24 zápasov sme vyhrali 16. Slovan si to zaslúži, chalani urobili kus práce," uviedol po strenutí tréner Oremus, ktorý bol už tretím mužom na lavičke klubu z halvného mesta.

VIDEO Tréner Slovana Peter Oremus hodnotí výhru v poslednom kole základnej časti

"Najväčšia vďaka patrí hráčom ako sa zomkli. Robili maximum, posunúť vyššie sa už asi nedalo, ale bolo dôležité vyhnúť sa predkolu. Prestávku využijeme na to aby sme sa naštartovali," dodal spokojný kouč.

Slovan odštartuje play-off 18. marca na ľade majstrovských Košíc, Liptáci sa predstavia v predkole už v pondelok 11. marca na ľade Zvolena.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Peter Oremus Maris Jass MHk 32 Liptovský Mikuláš
  • Zdroj: TASR, Športky