Katastrofický scenár pokračuje: Zlaté Moravce sú jednou nohou v druhej lige

Tréner MFK Zemplín Michalovce František StrakaTréner MFK Zemplín Michalovce František Straka Zdroj: TASR/Roman Hanc

ZLATÉ MORAVCE - Futbalisti Michaloviec vyhrali v úvodnom kole skupiny o udržanie v Niké lige na pôde Zlatých Moraviec 2:0. Víťazný gól strelil v 63. minúte legionár Gino van Kessel.

Hostia tak vyhrali druhý zápas po sebe i v sezóne. Obe víťazstvá boli nad Zlatými Moravcami, s ktorými si poradili v záverečnom kole základnej časti 4:1. Priblížili sa ku hranici záchrany a na desiate Košice strácajú päť bodov.

Zlaté Moravce majú na poslednom mieste deväťbodové manko na svojho sobotňajšieho súpera a v lige nebodovali presne tri mesiace.

Niké liga - nadstavbová časť:

Skupina o udržanie sa, 1. kolo:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:0)
Góly: 63. Van Kessel, 82. Šimko. ŽK: Duga, Brenkus - Niarchos, Magda, Šimko, Jánošík. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Vorel

Zlaté Moravce: Lukáč - Suľa, Gono, Nagy, Jinjolava – Balič (66. Brenkus), Duga - Mondek, Dulay (78. J.Švec) - Kuzma, Tabatadze (57. J. Švec)

Michalovce: Frelih – Magda (88, Jánošík), Dzotsenidze, Marjanovič, Bahi - Van Kessel (69. Šimko), Žofčák (69. Vaško), Bednár, Danko (88. Martinez) - Marcin, Niarchos (72. Arevalo Acosta)

Dušan Uhrin ml., ViOn: "Ťažko sa mi hodnotí dnešné stretnutie, lebo sme prehrali. Som tu druhý zápas, máme veľa zranených hráčov. Ťažko sa mi skladá zostava, i keď si myslím, že dnes sa mi to celkom podarilo. Po dnešnom zápase je to už deväťbodový rozdiel, čo je už dosť veľa. Prvý polčas bol z našej strany celkom dobrý, druhý nás super prehrával.

Škoda neuznaného gólu na 1:1, musím si to pozrieť na videu. Musím napriek prehre hráčov pochváliť, lebo dali do stretnutia maximum. Do ďalších stretnutí bude ťažké motivovať hráčov, ale pokiaľ nie je koniec, musíme bojovať. Nemám kúzelnú paličku, aby som to dokázal všetko zmeniť."

František Straka, Michalovce: "Samozrejme, že som spokojný s tým, že sme dokázali získať tri body, ktoré majú svoju cenu. S prvým polčasom som nebol spokojný, v kabíne sme si niečo povedali a druhý polčas to bolo už oveľa lepšie.

Tieto tri body sú pre nás veľmi dôležité. Získali sme z troch stretnutí sedem bodov, ale ideme ďalej s pokorou. Ja vidím pred sebou ďalší zápas s Košicami, v ktorom musíme potvrdiť získané body. Všetko je o mentálnom nastavení."

Košický náskok sa zmenšil

Futbalisti FC Košice a AS Trenčín remizovali 0:0 v 1. kole v skupine o udržanie sa v Niké lige. Košičania bodovali v treťom zápase po sebe, no ich náskok na predposlednú priečku znamenajúcu baráž je po víťazstve Michaloviec v Zlatých Moravciach už iba päťbodový.

Trenčania sú v šesťčlennej skupine na priebežnom druhom mieste s dvojbodovým mankom na Banskú Bystricu, ktorá si upevnila priečku, z ktorej sa tím kvalifikuje do Európskej konferenčnej ligy. Trenčania sa snažili v prvom polčase diktovať hru a mali aj viac streleckých pokusov, niekoľko nádejných šancí mali aj domáci.

V 16. minúte sa Obounet dostal k zakončeniu v šestnástke, ale brankár Trenčanov Kukučka pohotovo zareagoval. Krátko na to mali sľubnú príležitosť aj hostia, Sunday Jude v nádejnej pozícii prestrelil bránku. Skóre neotvoril ani kapitán hostí Bariš, keď v 32. minúte prekopol bránku.

Krátko po prestávke sa Košičania pokúsili o signál po priamom kope, Kružliak skrotil loptu pre Medveda, no ten ju nedokázal spracovať. Tímy si v druhom dejstve dávali pozor na chyby v defenzíve a napokon nedokázali nájsť recept na obranu súpera.

FC Košice - AS Trenčín 0:0
Rozhodovali: Očenáš - Jánošík, Čajka, ŽK: Obounet, Gallovič - Gajdoš, Stolica (mimo ihriska), 2352 divákov.

Košice: Figueiredo - Šindelář, Kružliak, Innocenti, Davis - Hočko, Faško (80. Jones), Gallovič - Obounet (67. Qose), Medved

Trenčín: Kukučka - Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský (74. Skovajsa) - Bariš - Gong, Ben Sallam (65. Emeka), Gajdoš (74. Djerlek), Jude (74. Uchegbu) - Kupusovič

Ján Kozák ml., tréner FC Košice: "Bol to náročný zápas. Trenčín má svoju kvalitu, my sme mali vlastný plán. Nechceli sme dať priestor jeho hráčom, lebo vieme, že ho vedia využiť. Až na niektoré zaváhania v defenzíve pracovali naši hráči výborne, boli obetaví a plnili to, čo sme si povedali.

V predošlých dvoch zápasoch nám dal súper sedem gólov, takže dnešná nula je pre nás cenná. Myslel som si, že v ofenzíve si vytvoríme viac šancí. Dnes to však bolo málo na to, aby sme dali gól a zvíťazili. Proti silnému Trenčínu berieme aj bod a pracujeme ďalej." Ilija

Stolica, tréner AS Trenčín: "Ďakujem domácim za to, ako nás privítali, v Košiciach sme našli vynikajúce podmienky pre futbal. Trávnik nebol až taký dobrý ako v predošlom zápase, lopta odskakovala a hralo sa ťažšie. Snažili sme sa hrať naším štýlom a implementovať do hry vlastné prvky. Žiaľ, povedal som to už viackrát, doplácame na to, že nepremieňame šance. Potvrdilo sa to aj dnes."

Dukla uspela v Skalici

Futbalisti Banskej Bystrice vyhrali v úvodnom kole skupiny o udržanie v Niké lige na pôde Skalice 2:1. Víťazný gól na priebežných 2:0 strelil v 54. minúte Martin Rymarenko.

Dukla je siedma, vedie tak tabuľku skupiny o udržanie a živí nádej na play off o futbalovú Európu. Vyhrala po troch zápasoch a pred ôsmym Trenčínom má náskok dva body. Deviatej Skalici chýba na jej sobotňajšieho súpera priepastných štrnásť bodov.

MFK Skalica - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)
Góly: 76. Krčík - 39. Veselovský, 54. Rymarenko. ŽK: Smékal, Krčík - Považanec. Rozhodovali: Ruc – Straka, Kuba.

Skalica: Luksch - Krčík, Hradecký, Podhorin, Černek - Nagy, Hollý (59. Mášik) - Morong, Haša (79. Sobczyk), Gaži (59. Matejov) - Smékal

Banská Bystrica: Hruška - Pišoja, Mensah, Godál, Migaľa, Záhumenský (76. Marquinho) - Richtárech (81. Považanec), Veselovský (Slebodník), Hlinka - Rymarenko (90.+1. Ľupták), Polievka (81. Depetris)

Viac o téme: MFK Zemplín Michalovce FC ViOn Zlaté Moravce
  • Zdroj: Športky