Fanúšikovia Tipos extraligy, pozor: Vo vyraďovacej časti nás čakajú zmeny

Jaroslav Janus v pohotovostiJaroslav Janus v pohotovosti Zdroj: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA - Play-off hokejovej Tipos extraligy so sebou prináša zmenu systému predĺženia a samostatných nájazdov.

Pôvodný formát troch proti trom v extračase nahradí predĺženie s piatimi korčuliarmi na oboch stranách už od prvého stretnutia kvalifikácie o postup do štvrťfinále play-off. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Zmena nastala v dĺžke, ale aj množstve hráčov na ľade už od prvého zápasu vyraďovacej fázy. Po skončení tretej tretiny za nerozhodného stavu dôjde k štandardnej prestávke s úpravou ľadovej plochy.

Kvalifikácia o play-off sa hrá na tri víťazné zápasy. V prvých dvoch zápasoch kvalifikácie, ako aj v treťom, ak je stav série 1:1, a teda sa nemôže rozhodnúť o postupujúcom, sa odohrá jedno 20-minútové predĺženie vo formáte piatich proti piatim. Ak v ňom nepadne rozhodujúci "zlatý gól", na rad prídu samostatné nájazdy.

Ak však hrozí ukončenie série a stav je 2:0 pre jeden tím po 2. zápase série, k samostatným nájazdom nemôže dôjsť a hrajú sa 20-minútové predĺženia až do rozhodnutia. Toto pravidlo platí aj vo 4. a 5. zápase kvalifikačnej série.

Zmeny pokračujú aj vo štvrťfinále

Tieto pravidlá pokračujú aj v ďalších fázach vyraďovačky. Štvrťfinále, semifinále a finále sa hrá už na štyri víťazné zápasy.

V prvých troch zápasoch, rovnako tak vo 4. zápase, ak nie je stav série 3:0 pre jeden z tímov, môžu za nerozhodného stavu po 20-minútovom predĺžení rozhodnúť o víťazovi samostatné nájazdy. Ak je však vo 4. zápase stav série 3:1, nasledujú 20-minútové predĺženia až do rozhodnutia a nemôže sa rozhodnúť v nájazdoch.

Od piateho zápasu toto pravidlo platí automaticky, to aj v prípade, ak je stav série 2:2. Informoval oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Viac o téme: SZĽH Tipos extraliga