Nemôžu ho nútiť len kvôli kusu papiera: Odíde Max z Red Bullu? Horner zaujal jasné stanovisko

Max Verstappen oslavuje víťazstvo na VC Saudskej ArábieMax Verstappen oslavuje víťazstvo na VC Saudskej Arábie Zdroj: Martin Trenkler

DŽIDDA - Red Bull nebude nútiť trojnásobného majstra F1 Maxa Verstappena, aby zotrval v jeho stajni až do konca platnosti zmluvy v roku 2028. Po druhej VC tejto sezóny v Saudskej Arábii to uviedol šéf Red Bullu Christian Horner.

"Je to ako so všetkým v živote. Nemôžete niekoho nútiť, aby bol niekde, len kvôli kusu papiera. Ak by niekto nechcel byť v tomto tíme, nebudeme ho nútiť proti jeho vôli," uviedol pre autosport.com Horner, ktorý predtým povedal, že nepochybuje o zotrvaní Verstappena v súčasnom tíme.

Red Bull počas minulého týždňa suspendoval osobu, ktorej sťažnosť na Hornera spôsobila interné vyšetrovanie a napätú atmosféru v rakúskej stajni. Pôvodné informácie hovorili o sexuálnom obťažovaní jednej zo zamestnankýň, neskôr o nevhodnom správaní zo strany Hornera. Interné vyšetrovanie dopadlo v jeho prospech a daná osoba dostala právo na odvolanie.

Počas VC Bahrajnu bol však desiatkam novinárov, ľuďom z prostredia F1 i Medzinárodnej automobilovej federácie odoslaný e-mail z utajenej adresy s kontroverzným materiálom, ktorý mal slúžiť ako dôkaz proti Hornerovi. Jeho pravosť však nebola potvrdená.

Max je uvoľnený 

Napätá situácia v tíme, v spojitosti s ktorou sa hovorí o odchode technického riaditeľa Adriana Neweyho, samotného Hornera či dokonca Verstappena, zatiaľ nevplýva na výsledky tímu. V úvodných pretekoch mali Red Bully double a Verstappen prišiel do cieľa s 20-sekundovým náskokom pred mexickým tímovým kolegom Sergiom Perezom.

"S Maxom je všetko absolútne v poriadku, v tíme pracuje dobre. Nie je tam žiadne napätie, stres a ako vidíte, v garáži je uvoľnený. To sa premieta aj do jeho výkonov na trati. Nemám žiadne pochybnosti o jeho odhodlaní do budúcnosti," dodal Horner.

Šéf Mercedesu Toto Wolf podľa dpa povedal, že by Verstappena rád videl v monoposte svojho tímu. Nahráva tomu odchod Lewisa Hamiltona do Ferrari v nasledujúcom ročníku.

Viac o téme: Red Bull Christian Horner Formula 1 Mercedes Max Verstappen Helmut Marko Veľká cena Saudskej Arábie
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy