Z Olympu až na samé dno: Prvý československý olympijský šampión predáva aj legendárne zlato!

Bývalý desaťbojár Robert Změlík sa topí v dlhochBývalý desaťbojár Robert Změlík sa topí v dlhoch Zdroj: Profimedia

PRAHA - Bývalý desaťbojár Robert Změlík kvôli dlhom z podnikania predá svoje medaily z veľkých akcií vrátane olympijského zlata z Barcelony 1992.

O celom prípade informoval denník e15. Podľa konkurzného registra dosahujú Změlíkove dlhy 1,7 miliardy českých korún, s čím niekdajší úspešný atlét a prvý československý olympijský víťaz v desaťboji nesúhlasí.

Nie je to možné

"Vytvoriť 1,7 miliardy korún záväzkov u spoločnosti, ktorá mala ročný obrat 250 až 400 miliónov, jednoducho nie je možné," povedal Změlík e15. Niektoré významné záväzky sú podľa neho počítané niekoľkokrát.

"Nikto s tým nič neurobil a potom to vyzerá, že som najväčší tunelár alebo neschopný obchodník, ktorý vytvoril takúto stratu. Nepotrvá dlho, kým budem môcť všetko dokladovať a to bude len senzácia, ako u nás fungujú konkurzy a konkurzné mafie," uviedol.

Okrem svojej najcennejšej športovej trofeje OH v Barcelone predá tiež zlato z halových majstrovstiev sveta v sedemboji v roku 1997 a európskeho halového šampionátu o päť rokov skôr.

Změlíkove dlhy súvisia s krachom spoločnosti Starlife na potravinové doplnky na báze tradičnej čínskej medicíny, ktorú založil ešte počas športovej kariéry. Firma skrachovala predvlani a v rámci vysporiadania dlhov sa predalo napríklad jej sídlo v Hostivici za 151 miliónov českých korún. 54-ročný Změlík mesačne odvádza na splatenie dlhov 21-tisíc českých korún zo svojej mzdy.

Viac o téme: Robert Změlík
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy