Xabi Alonso mohol dostať aj infarkt: Schick spasil Leverkusen pri neuveriteľnom zmŕtvychvstaní

Patrik Schick a gólové oslavy futbalistov LeverkusenuPatrik Schick a gólové oslavy futbalistov Leverkusenu Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LEVERKSUEN - Bayer Leverkusen bol po remíze 2:2 v prvom zápase na pôde FK Karabach iba kúsok od vyradenia, keď v domácej odvete prehrával v závere 1:2.

Český reprezentant Patrik Schick sa stal hrdinom Leverkusenu opäť po týždni, keď v prvom zápase v Baku zachránil nemeckému celku gólom v nadstavení remízu 2:2. Bayer tak v sezóne stále ako jediný klub z top európskych líg neprehral a jeho séria sa natiahla na 37 zápasov.

Leverkusenu pritom zápas dlho nevychádzal. Hostia sa ujali po hodine vedenia, keď Mateja Kovářa prekonal Abdellah Zoubir. V 63. minúte síce prišiel Karabach o vylúčeného obrancu Elvina Cafarqulijeva, lenže prakticky okamžite pridať druhý gól.

Juninho a gólové oslavy Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner
Domáci znížili v 72. minúte, keď sa presadil Jeremie Frimpong. Karabach potom dlho držal nádej na senzačný postup, ale v tretej minúte nastavenia Schick, ktorého vedúci celok bundesligy poslal na trávnik v 59. minúte, v sklze vyrovnal.

Štyri minúty nato sa český reprezentant presadil znova, tentoraz skóroval hlavou na vzdialenejšej tyči a poslal Leverkusen do štvrťfinále. Dvadsaťosemročný Schick zaokrúhlil počet gólov v tomto ročníku na päť.

Vo štvrťfinále nebude chýbať vlaňajší finalista AS Rím, účastník talianskej Serie A síce prehral na ihrisku Brightonu 0:1, ale postúpil v súčte s domácim víťazstvom 4:0. Jediný gól domácich strelil Danny Welbeck.

Brighton & Hove Albion - AS Rím 1:0 (1:0)
Góly: 37. Welbeck
/prvý zápas: 0:4, postúpil AS Rím/

Atalanta Bergamo - Sporting Lisabon 2:1 (0:0)
Góly: 46. Lookman, 59. Scamacca - 33. Goncalves
/prvý zápas: 1:1, postúpila Atalanta/

Bayer Leverkusen - Karabach Agdam 3:2 (0:0)
Góly: 90.+3 a 90.+7 Schick, 72. Frimpong - 58. Zoubir, 67. Juninho, ČK: 63. Cafarqulijev (Karabach)
/prvý zápas: 2:2, postúpil Leverkusen/