VIDEO Atraktívny klub z elitnej ligy: Bývalý slovenský reprezentant reaguje na žreb EKL

Marek BakošMarek Bakoš Zdroj: fcviktoria.cz

PLZEŇ - Futbalisti Plzne sú veľmi spokojní s tým, že im piatkový žreb štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy prisúdil Fiorentinu. Finalistu uplynulého ročníka považujú za atraktívneho súpera pre fanúšikov a zároveň veria, že favorita môžu zaskočiť.

Západočesi sa tešia tiež na súboj s českým záložníkom "Fialiek" Antonínom Barákom. "Čaká nás skúsený tím, ktorý sa pravidelne pohybuje na európskom fóre. Fiorentina každý rok atakuje pohárové priečky v talianskej Serii A, ktorá patrí medzi top päť líg v Európe.

My vieme, kto je momentálne favorit a kto v tejto pozícii do dvojzápasu vstúpi. Myslím, že je to atraktívny žreb pre fanúšikov. Čo sa týka šancí, určite máme o čo bojovať," povedal klubovej televízii asistent trénera Viktórie Marek Bakoš.

"Bolo tam sedem variantov, nakoniec to vyšlo na taliansky tím, čo je vynikajúce pre fanúšikov. Nie je to ďaleko, je to dostupný súper. Verím, že nielen v domácom zápase, ale aj na výjazde nás ľudia prídu podporiť a budeme cítiť plzenského fanúšika aj na hosťujúcom štadióne," doplnil bývalý slovenský útočník.

Žreb urobil radosť aj hráčom. "V osudí bolo veľa krásnych možných súperov. Taliansko, za mňa krásne. Môžeme sa na to tešiť celá kabína, celé mesto. Takže super," pochvaľoval si útočník Tomáš Chorý.

"Ja som si želal Club Bruggy, čo teda, bohužiaľ, nevyšlo. Ale súper je veľký, atraktívny, takže super. Teším sa. Bude to veľmi ťažký dvojzápas, ale verím, že to môže dopadnúť dobre pre nás," vyhlásil najlepší strelec ligovej sezóny Pavel Šulc.

Dres Fiorentiny oblieka záložník Barák, ktorý sa v nadchádzajúcich marcových prípravných zápasoch pod novým trénerom českej reprezentácie Ivanom Haškom vráti do národného mužstva.

"Na zraze ho asi podpichovať nebudem, ale určite sa spolu porozprávame. Samozrejme sa na ten súboj teším," povedal Chorý. "Ja som sa s ním ešte nikdy nerozprával, tak uvidíme," doplnil s úsmevom nováčik v reprezentačnom "áčku" Šulc.

Český stredopoliar Fiorentiny Antonín Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP//Roman Koksarov

Západočesi začnú dvojzápas 11. apríla doma. "Pre mňa je asi lepšie začínať vonku. Keď nám niečo vyžrebujú, vždy si hovorím, že prvý je pre mňa lepší vonku a potom to na domácom štadióne dotiahnuť do víťazného konca, ako sme to teraz dokázali so Servette Ženeva. Teraz to bude naopak. Tak si naženieme náskok doma a vonku to potvrdíme," povedal Chorý.

Je to ich prvé štvrťfinále

Západočesi, ktorí si zahrajú štvrťfinále v pohároch prvýkrát, už v súťažiach UEFA na talianskych súperov narazili. Naposledy pomerali v minulom ročníku Ligy majstrov v skupine sily s Interom Miláno, s ktorým prehrali 0:2 doma a 0:4 vonku. Dvakrát tiež narazili na AS Rím, raz na AC Miláno a v roku 2013 vo vyraďovacej fáze Európskej ligy po víťazstvách 3:0 na pôde súpera a 2:0 na svojom štadióne nečakane prešli cez Neapol.

"Ako hráč som zažil nejaké súboje s talianskymi tímami. Proti AC Miláno sme získali bod, vyradili sme Neapol, hrali sme s AS Rím. Ako klub nejaké skúsenosti s talianskym futbalom máme a uvidíme, ako to vieme zúročiť na ihrisku. Každý dvojzápas je trošku iný, ale nejaká skúsenosť sa určite hodí," vyhlásil Bakoš.

Viac o téme: Marek Bakoš FC Viktoria Plzeň ACF Fiorentina
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/FC Viktoria Plzeň
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy