Situácia vyústila do násilia: Katastrofálny vzťah s fanúšikmi, futbalová ikona chce opustiť klub

Taliansky futbalista Ciro ImmobileTaliansky futbalista Ciro Immobile Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

RÍM - Taliansky futbalista Ciro Immobile chce vraj po skončení prebiehajúcej sezóny odísť z Lazia Rím. V sobotu o tom informoval denník Corriere della Sera, podľa ktorého sú dôvodom napäté vzťahy s fanúšikmi.

Situácia s priaznivcami klubu v piatok vyústila do násilia, na kapitána Lazia zaútočila skupina ľudí pred očami jeho manželky a štvorročného syna. Hráčova agentúra na Instagrame informovala, že útok bol výsledkom "podnecovania k nenávisti zo strany niektorých médií a novinárov".

Podľa niektorých médií hral Immobile rolu v predčasnom odchode trénera Maurizia Sarriho, ktorý rezignoval v stredu po sérii štyroch prehier vo všetkých súťažiach.

Piatkový útok pritom nemal byť jediný prejav agresie zo strany fanúšikov voči 34-ročnému útočníkovi. Jeden priaznivec rímskeho klubu ho verbálne urážal, keď bol v aute so svojím synom. Fanúšikovia vraj urážali aj Immobileho manželku v situácii, keď v jej prítomnosti hráč vôbec nebol.

Immobile prišiel do Lazia v júli 2016, s klubom má podpísaný kontrakt do roku 2026. Na konte má 331 štartov vo všetkých súťažiach, v ktorých strelil 206 gólov a pridal 54 asistencií.

Lazio by mal trénovať Chorvát Tudor

Podľa zdroja sa prezident klubu Claudio Lotito už dohodol s Tudorom na zmluve do konca júna 2025. Po prekvapivej rezignácii Sarriho pred pár dňami sa na lavičku trápiaceho sa 9. tímu Serie A dočasne posadil asistent Giovanni Martusciello.

Štyridsaťpäťročný Tudor naposledy trénoval francúzsky prvoligový klub Olympique Marseille, skončil v júni 2023. Počas svojej aktívnej kariéry futbalistu hral v Serii A okrem iného za Juventus Turín.

Neskôr sa vrátil do Talianska ako tréner a pôsobil ako tréner v Udinese, neskôr ako asistent trénera vo svojom bývalom klube v Turíne a potom ako tréner v Hellase Verona. Podľa medializovaných informácií oznámia jeho prestup do Lazia v sobotu večer.

Viac o téme: Ciro Immobile Maurizio Sarri Igor Tudor S.S. Lazio
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy