Žilinskí vlci rozmetali súpera na márne kúsky, drámu v Prešove rozhodol ruský útočník

Gólová radosť hráčov Vlci ŽilinaGólová radosť hráčov Vlci Žilina Zdroj: TASR/Milan Kapusta

ŽILINA - VLCI Žilina uspeli aj v druhom zápase štvrťfinále play off Tipos Slovenskej hokejovej ligy.

Suverén základnej časti si v sobotňajšom stretnutí poradil s HK MŠK Indian Žiar nad Hronom hladko 6:1 a upravil stav série hranej na štyri víťazstvá na 2:0. Séria sa sťahuje na ľad k "indiánom", dvojzápas je na programe 19., resp. 20. marca.

Súboj Prešova so Slovanom rozhodol ruský útočník

Hokejisti HC Prešov uspeli aj v druhom zápase štvrťfinále play off Tipos SHL. V sobotňajšom stretnutí si doma poradili s Modrými krídlami Slovan 2:1 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťazstvá tak vedú 2:0.

Duel rozhodol v 64. minúte ruský útočník Vladislav Leščenko. Séria sa sťahuje do hlavného mesta, dvojzápas je na programe 19., resp. 20. marca.

druhé zápasy štvrťfinále play off Tipos SHL /na štyri víťazstvá/:

VLCI Žilina - HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)
Góly: 4. Mráz (Koyš), 14. Melcher (Halama, Rajnoha), 15. Kolář (Holenda, Bezúch), 20. Bezúch (Beták, Holenda), 26. Varga (Jakúbek, Galamboš), 30. Galamboš (Varga) - 56. Jamrich (Rajčan). Rozhodovali: Smrek, Vido - Tvrdoň, Janiga, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3048 divákov

Žilina: Košarišťan – Pobežal, Jansons, Malina, Diakov, Holenda, Kolář, Rajnoha, Pišoja – Jakúbek, Galamboš, Varga – Koyš, Mráz, Safaralejev – Bezúch, Šmida, Beták – Melcher, Halama, Juščák

Žiar nad Hronom: Petrík (15. Noskovič) – Rais, Kobolka, Kuboš, Zubák, Pač, Čulík, Kremnický, Jombík – Nazarov, Brumerčík, Gašpar – Suľovský, Šramaty, Lunter – Magdolen, Halama, Tatár – Rajčan, Jamrich, Šeliga
/stav série: 2:0/

hlasy po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ernest Bokroš, hlavný tréner Vlci Žilina: "Sme veľmi radi za druhé víťazstvo. A čo je dôležité, po veľmi dobrom výkone."

Jerguš Bača, hlavný tréner HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: "Rozdelil by som to do dvoch častí. V prvej tretine sme spravili hrúbky v držaní puku a tie rozhodli o priebehu zápasu. Som veľmi rád, že druhá časť stretnutia vyzerala úplne inak. Na tom budeme stavať."

HC Prešov - Modré krídla Slovan 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 31. Mihalik (Glazkov, Vrábeľ), 64. Leščenko (Kohút) - 26. Ožvald (Demo, Krakovský). Rozhodovali: Kalina, Lesay - Riš, Nosek, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0.

Prešov: Ovečka – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihalik, Nemec, Knižka, Pulščák, Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigariov – Chalupa, Toma, Lačný – Klíma, Ščurko, Poliaček

Modré krídla: Haronik – Bohunický, Královič, Demo, Myšiak, Vidovič, Krakovský – S. Petráš, R. Petráš, Klučiar – Ožvald, Lipiansky, Jasenec – Jendek, Trubač, Mamonov – Olos, Volkov

hlasy trénerov /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Tibor Tartaľ, hlavný tréner HC Prešov: "Ukázali sme charakter. Boli sme trpezliví, mali energiu. Sme radi za zisk druhého bodu v sérii. Do Bratislavy pôjdeme tvrdo pracovať, aby sa séria nevrátila späť do Prešova. Musíme sa poďakovať fanklubu a fanúšikom, ktorí pre nás v týchto dvoch zápasoch pripravili elektrizujúcu atmosféru. Musím vyjadriť rešpekt celému tímu."

Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan: "Dnes som veľmi spokojný s našou hrou, výkon z našej strany bol omnoho lepší. Žiaľ, v predĺžení sme prehrali a nejde to na našu stranu. Nemáme sa však za čo hanbiť. Keď budeme takto hrať doma, táto séria ešte môže byť zaujímavá."

Viac o téme: HC Prešov Vlci Žilina Modré krídla Slovan TIPOS SHL HK MŠK Indian Žiar nad Hronom